UWAGA KIEROWCY !! Dziś policyjne działania kryptonim - Bezpieczny pieszy

  • 24.03.2021, 09:12
  • KPP Tczew
UWAGA KIEROWCY !! Dziś policyjne działania kryptonim - Bezpieczny pieszy Archiwum

Podziel się:

Oceń:

Na terenie województwa pomorskiego prowadzone są dziś wojewódzkie działania „Bezpieczny pieszy”. Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Przypominamy, że piesi są pełnoprawnymi użytkownikami dróg. W przypadku zderzenia z samochodem, niechroniony uczestnik ruchu ma niewielkie szanse na przeżycie.

W środę 24 marca na terenie całego województwa pomorscy policjanci prowadzą działania „Bezpieczny pieszy”. Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu oraz przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi na drogach. Mundurowi zwrócą szczególną uwagę na przypadki przechodzenia przez jezdnię w miejscu zabronionym. W okolicy przejść dla pieszych policjanci będą reagowali na wykroczenia pieszych oraz kierujących wobec nich. W przypadku rażącego naruszenia przepisów funkcjonariusz może odstąpić od nałożenia mandatu karnego, zatrzymać prawo jazdy i skierować wniosek do sądu.

Tczewska policja apeluje o rozwagę podczas przechodzenia przez jezdnię. Według policyjnych danych, do zdarzeń z udziałem pieszych najczęściej dochodzi w obszarze zabudowanym, na oznakowanych przejściach. Kierującym przypominamy, że w rejonie przecięcia dróg pieszych i zmotoryzowanych, należy zachować szczególną ostrożność oraz zwolnić.

 

Stosuj zasadę ograniczonego zaufania! Zadbaj o swoją widoczność używając elementy odblaskowe! Podczas przechodzenia przez jezdnię, nieustannie się rozglądaj, nie skupiaj się na urządzeniach elektronicznych, ścisz muzykę, najlepiej zdejmij słuchawki!

 

Opr. (tomm)

 

KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe