Zarekwirowane automaty do hazardu za kilkadziesiąt tysięcy! Będą kolejne kontrole

  • 25.03.2021, 18:12
  • Wawrzyniec Mocny
Zarekwirowane automaty do hazardu za kilkadziesiąt tysięcy! Będą kolejne… KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z tczewskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami z Krajowej Administracji Skarbowej w Kwidzynie kolejny raz uderzyli w nielegalny hazard. Funkcjonariusze w jednym z lokali na terenie miasta zabezpieczyli 4 nielegalne automaty służące do gier hazardowych.

24 marca br. kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie wspólnie z funkcjonariuszami z Krajowej Administracji Skarbowej w Kwidzynie przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości związanej z nielegalnym hazardem. W ramach tych działań funkcjonariusze w jednym z lokali na terenie miasta zabezpieczyli 4 nielegalne urządzenia, które stanowią dowód w prowadzonym postępowaniu przez Krajową Administrację Skarbową. Zabezpieczone nielegalne urządzenia przygotowane do gier hazardowych zostały wycenione na kwotę 48 tys. złotych. Policjanci zapowiadają dalsze takie kontrole miejsc, w których odbywają się gry na urządzeniach losowych.

 

Właściciele pseudo kasyn i nielegalnych automatów do gier mogą liczyć się z wysokimi karami pieniężnymi. Za posiadanie jednego automatu kara może wynieść nawet 100 tys. zł. Ponadto za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat.

 

Opr. (tomm)/KPP Tczew

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe