20-latek ukradł kosiarkę spalinową wartą prawie 1 tys. zł i (nie tylko)

  • 26.03.2021, 16:30
  • Wawrzyniec Mocny
20-latek ukradł kosiarkę spalinową wartą prawie 1 tys. zł i (nie tylko) KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Kryminalni zatrzymali 20-latka, którego podejrzewali o włamanie do altany ogrodowej na terenie Tczewa. Według ustaleń mundurowych sprawca po włamaniu do altany, ukradł kosiarkę spalinową wartą 800 zł. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi dodatkowo ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma jeszcze związek z dwoma włamaniami do innych altan, skąd ukradł piec i butelkę wina.

22 marca br. przed godziną 11 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednej z altanek ogrodowych na terenie Tczewa. Przyjmujący zawiadomienie o popełnionym przestępstwie funkcjonariusz ustalił, że sprawca wybił okno w altanie na terenie miasta, a następnie wszedł do środka, skąd ukradł kosiarkę spalinową wartą 800 złotych. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego kolejnego dnia od zgłoszenia ustalili, że związek z tym zdarzeniem ma 20-letni bezdomny mężczyzna. Mundurowi po zdobyciu informacji, gdzie aktualnie przebywa poszukiwany 20-latek, na jednej z ulic w mieście zatrzymali go i doprowadzili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze dodatkowo ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma związek z dwoma innymi włamaniami do altanek ogrodowych, skąd ukradł piec indukcyjny oraz butelkę wina. Stróże prawa ustalili, że w wyniku przestępczej działalności powstały straty na łączną kwotę prawie 3 tys. zł.

 

26 marca br. zatrzymany mężczyzna został przesłuchany przez śledczych, którzy przedstawili mu 3 zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Teraz losem mężczyzny zajmie się sąd. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

(tomm)/KPP Tczew

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe