Na co zwracać uwagę podczas wyboru hotelu?

  • 30.03.2021, 15:36
  • Źródło: Artykuł sponsorowany
Na co zwracać uwagę podczas wyboru hotelu?

Podziel się:

Oceń:

Pandemia koronawirusa spowodowała poważne ograniczenia w przemieszczaniu się i nie wiadomo, jak sytuacja zmieni się do wakacji. Trzeba jednak być dobrej myśli. Ale nawet po zniesieniu obostrzeń nie należy lekceważyć zasad ostrożności jeszcze przez dość długi czas. Dotyczy to w dużej mierze hoteli i pensjonatów, w których spędzamy urlop, ale również nocujemy podczas wyjazdów służbowych. Co powinno wpływać na decyzję o wyborze hotelu?

Standard i wyposażenie

Ogólnie standard hotelu wyznacza liczba gwiazdek. Nie zawsze jednak jest tak, że hotele o takiej samej ich liczbie mają w praktyce identyczny standard, warunki i wyposażenie, zwłaszcza jeżeli znajdują się w różnych krajach. Wybierając hotel konieczne jest sprawdzenie, jakie oferuje on pokoje i co wchodzi w ich wyposażenie, a także jakie usługi są zawarte w cenie za pokój.

Istotne jest, aby nie do końca wierzyć temu, co widzimy na zdjęciach, publikowanych na stronie danego hotelu. Przeważnie są one wyidealizowane i nie do końca pokazują, jak wygląda naprawdę hotelowe wnętrze. Oczywiście zdjęcia dają pewną orientację, ale znacznie bardziej miarodajne są opinie gości, dlatego warto poszukać tematycznych forów dyskusyjnych.

Lokalizacja

Jeżeli wybieramy się np. nad morze, ważna będzie niewielka odległość od hotelu do plaży, natomiast w górach – położenie blisko szlaków. Podróżując własnym samochodem powinniśmy wybrać hotel z bezpłatnym, w miarę możliwości strzeżonym, parkingiem dla gości. Natomiast korzystając z komunikacji publicznej musimy zapoznać się z planem linii autobusowych, położeniem najbliższego przystanku, rozkładem jazdy, itp. Jeżeli planujemy wyjazd służbowy, wybierzmy hotel położony jak najbliżej miejsca, do którego udajemy się w interesach.

Łazienka

To podstawa egzystencji w miejscu, w którym nocujemy, czy to na urlopie, czy podczas delegacji służbowej. Nawet w hotelach o przeciętnym standardzie w pokoju powinna być łazienka z umywalką, kabiną prysznicową i WC. Zanim podejmiemy decyzję o wyborze hotelu, znajdźmy informacje na temat wyposażenia łazienki w mydło, szampon, ręczniki – wówczas nie trzeba będzie zabierać własnych. W hotelach o wyższym standardzie na wyposażeniu są również szlafroki kąpielowe, w niektórych znajdują się suszarki do włosów.

Czystość obiektu

Jest to chyba dla każdego zasadniczy warunek, aby czuć się komfortowo w hotelu lub pensjonacie. Czystość, ład i porządek już dawno przestały być „fanaberią”, a stały się absolutną koniecznością. Codziennie przemieszczające się po hotelowych korytarzach wózki do sprzątania to normalny widok, świadczący o profesjonalnym podejściu właściciela obiektu do jakości usług i szacunku dla gości. Zwłaszcza w obecnej sytuacji, kiedy wciąż zagraża nam koronawirus, niebagatelne znaczenie ma nie tylko systematyczne sprzątanie pokoi i innych pomieszczeń hotelowych, ale również dezynfekcja łazienek i ogólnodostępnych toalet.

Gastronomia

Standardowo pensjonaty, nastawione na turystów, oferują trzy posiłki dziennie. Wyżywienie z reguły nie jest wliczone w cenę pokoju. Natomiast w hotelach cena zazwyczaj obejmuje śniadanie – przeważnie jest to tzw. szwedzki bufet, zaś pozostałe posiłki należy zorganizować we własnym zakresie. Hotele dysponują restauracjami, w których możemy się stołować, ale trzeba przedtem sprawdzić, jakie są w nich ceny i czy jedzenie jest smaczne. Może się bowiem okazać, że smaczniej i taniej zjemy w barze mlecznym, znajdującym się na sąsiedniej ulicy. Warto, podobnie jak w przypadku standardu, poszukać opinii na forach internetowych.

Inne ważne sprawy

Jeżeli wyjazd ma charakter służbowy, zapewne będziemy potrzebować dostępu do Internetu. Sprawdźmy więc, czy w hotelu jest bezpłatne Wi-Fi, i to nie tylko w hotelowym lobby, ale również w pokojach, i czy umożliwia swobodne przeglądanie stron.

Natomiast jeżeli jedziemy na urlop z małym dzieckiem, musimy zorientować się, czy w pensjonacie lub hotelu jest możliwość dostawienia łóżeczka, wypożyczenia przewijaka, wanienki i innych akcesoriów dla niemowlęcia, przechowania wózka, itp. Warto zapytać, czy oferowane są posiłki dla dzieci, krzesełka do karmienia, czy w obrębie hotelu lub pensjonatu jest plac zabaw dla dzieci. Najlepszy w tej sytuacji byłby hotel oferujący ulgi dla dzieci lub pakiety rodzinne.

Z kolei wyjeżdżając na urlop z psem konieczne jest sprawdzenie, czy dany obiekt jest przyjazny dla zwierząt. Zazwyczaj hotel lub pensjonat, który przyjmuje gości z psami, pobiera niewielką opłatę dodatkową.

 

Źródło: Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe