Pomorski sanepid w nowej siedzibie

  • 31.03.2021, 15:00
  • Źródło: PUW Gdańsk
Pomorski sanepid w nowej siedzibie

Podziel się:

Oceń:

Dwa lata zajęła budowa nowej siedziby Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Gdańsku. Jej koszt to 6.194.091,50 zł. Pieniądze w całości pochodziły z budżetu Wojewody Pomorskiego. Trzykondygnacyjny budynek (1064 m2) powstał w miejscu starego obiektu przy ul. Dębinki 7. Dotychczasowa siedziba służyła pracownikom przez 36 lat.

Nową siedzibę WSSE zwiedzili dziś Krzysztof Saczka, p.o. Głównego Inspektora Sanitarnego oraz  Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich. Gospodarzem spotkania była Anna Obuchowska, Zastępca Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.


- Inspekcja sanitarna walczy na pierwszym froncie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Dziękuję  za Państwa ciężką pracę. Cieszę się, że w tak nowoczesnej siedzibie będą Państwo realizować swoje zadania. Również te podstawowe , gdy wrócimy do normalności .– mówił minister.


-  Praca służb sanitarnych jest nie do przecenienia. Zwłaszcza w trudnym okresie pandemii Covid-19. Nowoczesny budynek, który dzisiaj oficjalnie oddajemy do użytku posiada  wszystko co potrzebne jest pracownikom. Cieszę się, że inwestycję udało się zrealizować tak szybko i poprawi się komfort Państwa pracy. To doskonała okazja, aby po raz kolejny podziękować Państwu za ciężką , heroiczną walkę z epidemią. To dzięki Wam wykonuje się tysiące testów dziennie. Państwa praca zasługuje na największy szacunek. – pokreślił wojewoda.

Źródło: PUW Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe