Ustka. Nowy punkt szczepień rusza od 12 kwietnia. Zapisy już trwają

  • 12.04.2021, 15:00
  • Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Ustka. Nowy punkt szczepień rusza od 12 kwietnia. Zapisy już trwają

Podziel się:

Oceń:

Specjalnie dla mieszkańców Ustki i okolic Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku utworzył nowy, dodatkowy punkt, w którym będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19. To pomoc skierowana do osób, które miały utrudniony dostęp do szczepień. Pierwsze zastrzyki będą wykonane w poniedziałek, 12 kwietnia.

Punkt znajduje się w budynku szpitala przy ul. Mickiewicza 12. Aby dostać się do niego, należy wejść do budynku głównymi drzwiami i skierować się na lewo. Tygodniowo zastrzyk przyjmie 180 pacjentów.

Zapisy na szczepienia trwają

Od 8 kwietnia pacjenci mogą zapisywać się na szczepienia w punkcie w Ustce. Zapisy telefoniczne przyjmuje infolinia słupskiego szpitala pod numerem telefonu 59 84 60 700. Rejestracja czynna jest od poniedziałku do czwartku w godz. 7 -17 oraz w piątki w godz. 7-14.35.
Obecnie na zastrzyki zapisywani są seniorzy 60+. Od 12 kwietnia rozpoczną się zapisy kolejnych roczników począwszy od 1962 r. aż do 1973 r. (24 kwietnia). Codziennie będzie dodawany kolejny rocznik.

– Dodatkowy punkt szczepień w Ustce utworzyliśmy na wniosek władz miasta, aby pomóc mieszkańcom w łatwiejszym dostępie do ważnych dla zdrowia nas wszystkich szczepień przeciwko COVID-19 – mówił prezes szpitala Andrzej Sapiński. – Utworzyliśmy ten punkt najszybciej, jak się dało, bo mamy świadomość dużego społecznego zapotrzebowania na jego działalność – wyjaśnił Sapiński.

Przypomnijmy, że do tej pory szpital w Słupsku miał jeden punkt szczepień składający się z dwóch gabinetów zlokalizowanych w głównym budynku placówki. Punkt ten zaszczepił już ponad 10 tys. osób. Wśród zaszczepionych są m.in. seniorzy, nauczyciele oraz pracownicy służb mundurowych.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe