Areszt dla mężczyzny podejrzanego o kradzież samochodu

  • 15.04.2021, 09:06
  • Źródło: KWP Gdańsk
Areszt dla mężczyzny podejrzanego o kradzież samochodu

Podziel się:

Oceń:

13 kwietnia kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni wraz z funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, prokuratura zawnioskowała o tymczasowy areszt, a sąd przychylił się do wniosku.

Pod koniec marca doszło do kradzieży osobowego opla, zaparkowanego na terenie Gdyni. Policjanci przyjęli zgłoszenie i zajęli się tą sprawą. Mundurowi ustalili świadków i zapis z monitoringu. Podczas działań funkcjonariuszy okazało się, że przestępca sprzedał samochód na jednym ze złomowisk. W wyniku intensywnej pracy, kryminalni wytypowali sprawcę kradzieży i ustalili miejsce jego zamieszkania.

We wtorek około 06.00 gdyńscy policjanci zatrzymali 40-letniego mieszkańca Lęborka w jego mieszkaniu. Z uwagi na podejrzenie, że mężczyzna może nielegalnie posiadać broń palną, do zatrzymania zaangażowali się również funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Kryminalni przewieźli zatrzymanego 40-latka do Prokuratury Rejonowej w Gdyni, gdzie usłyszał zarzuty. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe