Obostrzenia przedłużone do 25 kwietnia, ale żłobki i przedszkola będą otwarte

  • 15.04.2021, 11:00
  • Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Obostrzenia przedłużone do 25 kwietnia, ale żłobki i przedszkola będą…

Podziel się:

Oceń:

Nadal zamknięte pozostają m.in. szkoły, centra handlowe oraz usługi fryzjerskie. Wyjątkami od 19 kwietnia są np. otwarcie żłobków i przedszkoli oraz możliwość uprawiania sportu na powietrzu. Przedłużenie zasad bezpieczeństwa potrwa do 25 kwietnia.

O zmianach w obostrzeniach podczas konferencji prasowej, która odbyła się 14 kwietnia 2021 r., poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Jakie będą obostrzenia pozostają?

Do 25 kwietnia zamknięte pozostaną sklepy wielkopowierzchniowe np.: meblowe, budowlane (powyżej 2 tys. mkw). W placówkach handlowych (powyżej 100 mkw) i miejscach kultu religijnego obowiązuje limit – 1 osoba na 20 mkw obiektu. Wciąż nieczynne są też m.in.: salony urody, fryzjerskie, kosmetyczne i studia tatuażu. Nauka w szkołach dalej będzie odbywać się zdalnie. Co ważne, do 3 maja zamknięte pozostaną hotele i miejsca noclegowe.

Co się zmieni?

Od 19 kwietnia otwarte zostaną żłobki i przedszkola. Będzie też możliwość uprawiania sportu na powietrzu dla grup do 25 osób. Chodzi o sportowców zawodowych i amatorów oraz udział dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym.

Co dalej?

Adam Niedzielski zapowiedział, że odmrażanie kraju będzie możliwe, gdy liczba zakażeń spadnie poniżej 30 osób na 100 tys. mieszkańców. Na początku ma dotyczyć edukacji. Podkreślił, że są regiony jak: Podlasie, Warmia i Mazury oraz Lubelszczyzna, gdzie trzecia fala epidemii wygasa. Jednak są też takie województwa jak: śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie i małopolskie, gdzie sytuacja nadal jest trudna. Dlatego też nie wykluczył regionalizacji obostrzeń. Dodał, że zajętych jest ponad 75 proc. łóżek i respiratorów.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe