Nietrzeźwa matka opiekowała się dwójką małych dzieci

  • 16.04.2021, 13:00
  • Źródło: KWP Gdańsk
Nietrzeźwa matka opiekowała się dwójką małych dzieci

Podziel się:

Oceń:

Wezwani do asysty dzielnicowi potwierdzili obawy pracowników socjalnych o niewłaściwe sprawowanie opieki nad dwójką małych dzieci. W jednym z mieszkań na terenie Lęborka znajdowała się nietrzeźwa kobieta, która miała pod swoją opieką chłopca i dziewczynkę w wieku 4 i 5 lat. O zaistniałej sytuacji powiadomiony zostanie sąd rodzinny

14 kwietnia lęborscy dzielnicowi udzielali asysty pracownikom socjalnym i kuratorowi sądowemu, w związku z podejrzeniem sprawowania opieki nad małymi dziećmi przez nietrzeźwą matkę. Sytuacja miała miejsce w jednym z mieszkań na terenie Lęborka, gdzie znajdowała się kobieta w stanie wskazującym na spożycie alkoholu i dwoje jej dzieci w wieku 4 i 5 lat. Policjanci poddali tę kobietę badaniu alkotestem. Okazało się, że miała w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Dzieci zostały oddane pod opiekę ojca, który nie przebywa w miejscu ich zamieszkania. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Zebrane w tej sprawie materiały przekazane zostaną do Sądu Rodzinnego w Lęborku, a dzielnicowy przy współpracy w MOPS będzie bacznie kontrolować sytuację tej rodziny.

 

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe