Ruszyła przebudowa ul. Kapinosa w Gniewie

  • 19.04.2021, 09:28
  • UMiG Gniew
 Ruszyła przebudowa ul. Kapinosa w Gniewie UMiG Gniew

Podziel się:

Oceń:

Ponad 2-milionowa inwestycja przebudowy ul. Kapinosa w Gniewie właśnie się rozpoczęła. Teren budowy został już przekazany inwestorowi, firmie PUH Feniks E. Salczyński H. Tupalski z Grudziądza, która 12 kwietnia rozpoczęła prace. Na realizację zadania Gmina Gniew otrzymała środki zewnętrzne w wysokości 1 935 305 zł z Funduszu Dróg Samorządowych.

Przedmiotem prac jest gruntowny remont ulicy Kapinosa w Gniewie. Zakres prac obejmuje odcinek od skrzyżowania z ulicą Gdańską do skrzyżowania z ulicą gen. J. Hallera.

 

W ramach zadania wykonane zostaną: zjazdy, chodnik prawostronny na całym odcinku, chodnik lewostronny na wysokości dwóch budynków zlokalizowanych po tej stronie ulicy oraz krawężniki. W rejonie skrzyżowania z ulicą Gdańską zaprojektowano przejście dla pieszych. W ramach inwestycji powstanie jezdnia o szerokości 5 m na całej długości. Nawierzchnię jezdni zaprojektowano z kostki brukowej betonowej fazowanej. Elementem zadania pn.: „Przebudowa ul. Kapinosa w Gniewie” jest także budowa kanalizacji deszczowej wraz z regulacją istniejących sieci sanitarnych do nowej powierzchni terenu. Inwestycja obejmuje również zabezpieczenie istniejącej infrastruktury elektroenergetycznej oraz zabezpieczenie istniejących sieci teletechnicznych.

 

- To bardzo ważna z punktu widzenia rozwoju miasta inwestycja, bowiem ulica ta znajduje się na terenach przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną – mówi Maciej Czarnecki, burmistrz Gniewa. - Warunki drogowe dla poruszających się nią pieszych i pojazdów stanowią wręcz konieczność realizacji tego zadania, aby zagwarantować należyte bezpieczeństwo uczestników ruchu. Obszar ten, jako całość, stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny zarówno dla zamieszkujących już ten rejon miasta gniewian, jak i potencjalnie nowych mieszkańców, którzy budują tam swoje domu.

 

UMiG Gniew

UMiG Gniew

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe