Punkt szczepień w SP nr 8. Dyrektor szkoły: planujemy, by dzieci kończyły zajęcia do godz. 13

  • 21.04.2021, 12:00
  • Wawrzyniec Mocny

Podziel się:

Oceń:

Hala Szkoły Podstawowej nr 8 jest przygotowana na przyjmowanie pacjentów do szczepień. Odwiedziliśmy punkt szczepień. Widać już utworzone stanowiska, stoliki, krzesła. Głównym realizatorem szczepień będą Szpitale Tczewskie SA. W artykule przypominamy jakie jeszcze punkty są w trakcie przygotowań do szczepień.

 

Powiat tczewski - Szpitale Tczewskie SA stworzą punkt szczepień powszechnych w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Tczewie ). Szpital deklaruje 300-400 szczepień dziennie przez 5 dni w tygodniu. Na stworzenie tego punktu jest akceptacja strony rządowej.

 

I tak tczewska „ósemka” (ul. Armii Krajowej 70, 83-110 Tczew) użyczy swojego, największego pomieszczenia. Zapytaliśmy w Szkole Podstawowej nr 8 czy wszystko odnośnie punktu przebiega zgodnie z planem. Planuje się tam wykonywanie 300-400 szczepień dziennie 5 dni w tygodniu.

 

- Tak naprawdę użyczamy tylko naszą halę sportową, a organizacją szczepień i pomieszczenia zajmują się Szpitale Tczewskie SA z Urzędem Miejskim w porozumieniu ze Starostwem Powiatowym – mówi Bożena Dudzińska, dyrektor SP nr 8 w Tczewie. - UM zatrudnił pracowników Zakładu Usług Komunalnych do ustawienia, punktów szczepień, barierek itp. Zapewnił też stronę informatyczną przedsięwzięcia. Wyposażeniem zajmie się szpital. Sprzęt jest stopniowo dostarczany. Przewieziono m.in. lodówki.

 

Szkoły mają swoje oddziały przedszkolne. Grupa zerowa będzie uczęszczać do szkoły, ale szczepienia będą odbywały się pomiędzy godziną 13.00 a 18.00. Dzieci oczywiście nie będą mieszały się z pacjentami.

 

- Szczepienia nie będą kolidować z funkcjonowaniem szkoły – zapewnia dyrekcja „ósemki”. - Poprosiłam by zabezpieczyć ścieżki dojścia do pomieszczenia szczepień. Służby będą kierowały przybywającymi pacjentami. Będziemy starać się by dzieci kończyły zajęcia do godz. 13. Mamy swój plac zabaw, boisko... Dzieci mają gdzie się bawić. Jeżeli nie zmienią się wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej ogłoszone pod koniec sierpnia, obowiązujące do września, co dotyczyło W-F, to nasza hala będzie wyłączona z użycia, a dzieci będą zgodnie z zaleceniami ćwiczyły na dworze.

 

Powiat tczewski przestawił również propozycje kolejnych punktów, które aktualnie czekają na akceptację strony rządowej:

 

- Pelplińskie Centrum Zdrowia ul. Biskupa Dominika 11 83-130 Pelplin (500 dawek tygodniowo)

- Przychodnia Rogowscy Sp. z o.o. Sp.k. ul. Piaskowa 3 83-110 Tczew (100 dawek dziennie)

- Przychodnia Rogowscy Sp. z o.o. Sp.k. ul. 30-go Stycznia 55 83-110 Tczew (100 dawek dziennie)

- Medical Medycyna Sp. z o.o. ul. Wojska Polskiego 5 A 83-110 Tczew (200 dawek dziennie)

- Medical Medycyna Sp. z o.o. ul. Kościuszki 17 83-110 Tczew (100 dawek dziennie)

 

(tomm)

 

Tak wygląda w trakcie przygotowań punkt szczepień w SP nr 8.

Fot. Paulina Stolz

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe