Jechali na interwencję dotyczącą dziury w jezdni, zatrzymali złodzieja alkoholu

  • 23.04.2021, 09:00
  • Źródło: KWP Gdańsk
Jechali na interwencję dotyczącą dziury w jezdni, zatrzymali złodzieja…

Podziel się:

Oceń:

21 kwietnia br. policjanci ruchu drogowego jadąc na interwencję dotyczącą ubytku w jezdni, zatrzymali złodzieja sklepowego. Mundurowi zareagowali widząc biegnącego pracownika ochrony za mężczyzną, który w ręku trzyma butelkę whisky. 24-letni sprawca kradzieży został ukarany przez policjantów mandatem karnym.

W środę po godzinie 12:00 patrol gdańskiej drogówki otrzymał zgłoszenie o tym, że na ul. Szerokiej jest uszkodzona nawierzchnia jezdni. Kiedy policjanci dojeżdżali na miejsce interwencji, zauważyli, jak na ulicę wybiega mężczyzna, za którym biegnie pracownik ochrony. Mundurowi natychmiast zareagowali na tę sytuację, wybiegli z radiowozu i zatrzymali uciekającego 24-latka z Gdańska. Jak się okazało, zatrzymany mężczyzna chwilę wcześniej w jednym ze sklepów ukradł butelkę alkoholu wartą 65 złotych, po czym z łupem w ręku wybiegł z palcówki handlowej.
Funkcjonariusze sprawdzili dane sprawcy kradzieży w systemie policyjnym. Okazało się, że wcześniej był on już karany za kradzieże i kradzież z włamaniem a dodatkowo ma dozór Policji oraz orzeczony zakaz opuszczania kraju.
24-latek za kolejne złamanie przepisów i kradzież butelki alkoholu został ukarany przez policjantów najwyższym z możliwych mandatów.

Za wykroczenie kradzieży grozi kara ograniczenia wolności, kara aresztu oraz wysoka grzywna.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe