Drugi wiosenny remis tczewianek. Były duże szanse na wygraną!

  • 23.04.2021, 09:05
  • Wawrzyniec Mocny
Drugi wiosenny remis tczewianek. Były duże szanse na wygraną! Dekpol Tczew

Podziel się:

Oceń:

W zremioswanym meczu z radomiankami padły Bramki (asysty): w 11` Aleksandra Szydło i 61` Madalena Sobal, (asysta Joanna Jeleń).

1 LIGA KOBIET. HydroTruck Radom 1 - 1 KS Pogoń Dekpol Tczew

W 16. kolejce 1 ligi kobiet drużyna z Tczewa podejmowała w Radomiu tamtejszy HydroTruck Radom.  

 

- Od pierwszego gwizdka nasz zespół wykazywał wielką ochotę do gry i chęć przejęcia inicjatywy w meczu – mówi jedna z zawodniczek. - Już w trzeciej minucie, po faulu na Viktorii Osowskiej, sędzia podyktowała rzut karny. Niestety swojej szansy z jedenastego metra nie wykorzystała Martyna Tryka. Kilka minut później swoją szansę z rzutu karnego wykorzystały radomianki.
Pomimo straty bramki, nasza drużyna nadal śmiało atakowała bramkę rywalek, swoje okazje miały Paulina Magulska, Julia Jędrzejewska, czy Martyna Tryka, lecz żadne z uderzeń nie doprowadziło do wyrównania.

 

Druga część spotkania, wyglądała bardzo podobnie, operując dobrze piłką. Drużyna z Tczewa kreowała groźne sytuacje strzeleckie. Jedną z nich, 16 minut po wznowieniu gry, wykorzystała Magdalena Soba. Po doskonałym zagraniu Joanny Jeleń. Magda pięknym strzałem z powietrza nie pozostawiła szans bramkarce rywalek.
Niestety, 3 minuty później Nadia Boiczuk otrzymała czerwoną kartkę i do końca meczu tczewianki grały w dziesiątkę. Mimo osłabienia miały jednak dogodne sytuacje na zdobycie bramki dającej zwycięstwo, jednakże podobnie jak w pierwszej części gry zabrakło skuteczności.
W następnej kolejce zespół podejmie Polonię Środa Wielkopolską. Mecz odbędzie się 24 kwietnia 2021 o godzinie 14:00 w Środa Wielkopolska. Trzymamy Kciuki.

Opr. (tomm)

 

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe