Nowoczesne i przyjazne podwórko talentów dla małych pacjentów okulistyki otwarte w Gdańsku

  • 23.04.2021, 15:00
  • Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Nowoczesne i przyjazne podwórko talentów dla małych pacjentów okulistyki…

Podziel się:

Oceń:

Są na nim m.in.: klubik do wspinaczki, trampolina, wesoła huśtawka i nowe planetarium. Z podwórka talentów skorzystają mali pacjenci Pododdziału Zachowawczego Leczenia Zeza i Niedowidzenia Szpitala św. Wojciecha w Gdańsku. Kosztowało 250 tys. zł.

To pierwszy tego typu plac zabaw w Gdańsku. Otwarcie podwórka przy ul. Wejhera 12 a w Gdańsku z udziałem m.in. członkini Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszki Kapały-Sokalskiej odbyło się 22 kwietnia 2021 r.

Skąd ten pomysł?

Z myślą o umileniu pobytu w szpitalu małym pacjentom pracownicy Szkoły Podstawowej nr 9 znajdującej się w tej placówce, w 2020 r. wpadli na pomysł udziału w konkursie organizowanym przez firmę Nivea. Jego celem było utworzenie podwórka talentów do zabawy dla podopiecznych szpitala. Wygrali, bo w rywalizacji zdobyli ponad 7,6 tys. głosów. Dzięki temu powstał wielofunkcyjny, edukacyjny i kolorowy plac zabaw. Aby dziecko mogło z niego skorzystać, rodzice przy przyjęciu do szpitala muszą podpisać oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem, które umożliwia ich pociechom korzystnie z przygotowanych atrakcji.

Z jakich atrakcji skorzystają dzieci?

Na specjalnie zaprojektowanym terenie jest wiele urządzeń rozwijających umiejętności fizyczne, manualne, ale też rozwój psychiczny uczniów. Dziecko może na przykład dołączyć do klubiku wspinaczki. Jest to specjalna ścianka wspinaczkowa, która nie tylko pozwala wejść na szczyt, ale też rozwija koordynację ruchową, zwinność, orientację w przestrzeni, a przed wszystkim zachęca do zespołowej zabawy. Na podwórku zostało też zamontowane urządzenie do balansowania, które poprawia zmysł równowagi i pozwala spożytkować duże pokłady energii. Chętni skacząc pod niebo na trampolinie, wzmocnią swoje mięśnie. Jest także wesoła huśtawka z m.in. bocianim gniazdem oraz huśtawka ważka, na której należy utrzymać równowagę. Prawdziwy kosmos odkryją korzystający z nowego planetarium z dużym globusem i planszami do zabaw grupowych. Maluchy ucieszą się też z piaskownicy z torem do gry w kapsle. Dawną zabawę w głuchy telefon zastąpiły tuby, do których można mówić i słuchać, co inni mają do przekazania. Nie zapomniano też o niepełnosprawnych najmłodszych. Osoby poruszające się na wózkach mogą bez barier bawić się ze sprawnymi rówieśnikami na karuzeli integracyjnej. A dla niechętnych aktywnościom fizycznym, przygotowano rozrywkę intelektualną. Zamontowano tablice z grami rozwijającymi myślenie strategiczne i spostrzegawczość.

Podwórko z marką Nivea

Marka kosmetyczna już po raz 7. wybudowała 20 wyjątkowych podwórek w całej Polsce. Jedno z nich powstało w Gdańsku. Do tej pory oddano do użytku 160 takich obiektów. Koszt powstania jednego z nich to 250 tys. zł.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe