Punkt Szczepień Powszechnych - Centrum Sportu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego - już działa

  • 26.04.2021, 11:00
  • Źródło: PUW Gdańsk
Punkt Szczepień Powszechnych - Centrum Sportu Gdańskiego Uniwersytetu…

Podziel się:

Oceń:

Największy Punkt Szczepień Populacyjnych na Pomorzu, przy ul. Dębowej 21 w Gdańsku, powstał w ramach Narodowego Programu Szczepień. W oficjalnym otwarciu, kolejnego w Pomorskiem PSP, uczestniczył Dariusz Drelich, wojewoda pomorski, Marcin Gruchała, rektor GUMed, Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, Monika Kasprzyk, dyrektor Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ oraz przedstawiciele uczelni i Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

- Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w utworzenie największego Punktu Szczepień Powszechnych na Pomorzu. Dziękuję panu rektorowi, pracownikom i studentom Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, pracownikom Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, pani prezydent, pani dyrektor oddziału NFZ. Szczepienia to droga do pokonania epidemii. Cieszy fakt, że szczepionkę w naszym województwie przyjęło już 609 269 osób. Mam nadzieję, że w ciągu paru dni uda się osiągnąć pułap 4 tys. szczepień dziennie, a może nawet większy - co wpłynie na nasze bezpieczeństwo - powiedział wojewoda Dariusz Drelich. - Bardzo ważne jest, abyśmy stale zwiększali tempo szczepień. W najbliższym czasie spodziewamy się zwiększenia możliwości o nawet 80 proc. Wszystko zależy od dostaw preparatów w najbliższym czasie.

W PSP, w hali sportowej GUMed można wykonać ok. 4 000 szczepień dziennie. Punkt dysponuje 18 stanowiskami kwalifikacyjnymi i 20 gabinetami szczepień, w tym dwoma leżącymi, wyposażonymi w sprzęt reanimacyjny.

Punkt Szczepień Powszechnych – Centrum Sportu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

•    ul. Dębowa 21, Gdańsk, (58) 727 05 05 wew. 4.
•    szczepienia od poniedziałku do soboty
•    podmiot leczniczy prowadzący punkt szczepień - Uniwersyteckie Centrum Kliniczne
•    organizator punktu szczepień powszechnych ze strony samorządu – Prezydent Miasta Gdańska
•    koszt zakupu szczepionek i ich podania pokrywa budżet państwa

Szczegóły dotyczące dojazdu, parkowania, rejestracji na szczepienia  - https://uck.pl/news/punkt-szczepien-przeciw-covid-19-w-cs-gumed.html

W Pomorskiem, w ramach Narodowego Programu Szczepień, uruchomiono 402 punkty szczepień, w tym dwa w szpitalach tymczasowych w Gdańsku i Sopocie. Do 23 kwietnia br. zaszczepiono 609 269 osób, drugą dawkę otrzymały 163 514 osób. Docelowo w woj. pomorskim powstanie 21 punktów szczepień powszechnych (rekomendowane przez NFZ).

Od poniedziałku, 19 kwietnia tego roku funkcjonuje Punkt Szczepień Powszechnych Redzikowo Lodowisko  - https://www.gdansk.uw.gov.pl/5247-punkt-szczepien-powszechnych-redzikowo-lodowisko-juz-dziala

Proces powstawania punktów szczepień na terenie województwa koordynuje wojewoda.

Źródło: PUW Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe