Przysięga nowych pomorskich terytorialsów. Wzmocnili bataliony w Malborku i Słupsku!

  • 27.04.2021, 07:30
  • Wawrzyniec Mocny
Przysięga nowych pomorskich terytorialsów. Wzmocnili bataliony w Malborku… 7 PBOT

Podziel się:

Oceń:

7 Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio powiększyła swe szeregi o kolejnych terytorialsów. 16-dniową drogę od cywila do żołnierza przeszli ochotnicy z województwa pomorskiego, którzy po złożeniu żołnierskiego przyrzeczenia rozpoczęli służbę w batalionach lekkiej piechoty: 71 blp w Malborku i 73 blp w Słupsku.

W niedzielę, 25 kwietnia br. w Słupsku uroczystą przysięgę wojskową złożyło 15 ochotników, którzy tym samym zasilili szeregi 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Nowi żołnierze pochodzą z całego regionu woj. pomorskiego m.in. z powiatu malborskiego, słupskiego, tczewskiego, chojnickiego, człuchowskiego czy kwidzyńskiego.
Wśród nich znaleźli się nauczyciele, studenci, pielęgniarka czy były zawodowy piłkarz. W życiu cywilnym każdy robi coś innego, ale wszystkich łączy jedno - chęć służby Ojczyźnie i lokalnej społeczności.

Szkolenie podstawowe i uroczysta przysięga wojskowa to dopiero początek żołnierskiej drogi, jaką musi pokonać każdy nowy terytorials. Cały proces szkolenia trwa trzy lata i po tym czasie można uznać ich za w pełni wyszkolonych żołnierzy. W dalszej kolejności doskonalą oni swoje umiejętności w ramach dalszych zajęć rotacyjnych. W pierwszym roku nacisk kładziony jest na zajęcia indywidualne o charakterze ogólnowojskowym. Drugi rok to szkolenia w wybranej przez terytorialsa specjalności. Podczas trzeciego roku żołnierze doskonalą swoją współpracę w ramach różnych pododdziałów. Żołnierze biorą również udział w ćwiczeniach poligonowych oraz powoływani są do zadań realizowanych w ramach funkcjonowania brygady.

 

Maciej Szalbierz

7 PBOT

Fot: 7 PBOT

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe