Pięcioro nieletnich odpowie za pobicie dwóch 14-latków

  • 30.04.2021, 11:00
  • Źródło: KWP Gdańsk
Pięcioro nieletnich odpowie za pobicie dwóch 14-latków

Podziel się:

Oceń:

Policjantki z zespołu profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii lęborskiej komendy ujawniły niezgłoszone przestępstwo pobicia dwóch 14-letnich chłopców. Funkcjonariuszki ustaliły osoby odpowiedzialne za to zdarzenie i zgromadziły materiał dowodowy, na podstawie którego pięcioro nieletnich w wieku o 13 do 17 lat odpowie za pobicie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w środę 7 kwietnia na jednej z ulic w Lęborku, gdzie dwóch 14-latków zostało zaatakowanych i pobitych przez grupę nieletnich. Mimo, że zdarzenie nie zostało zgłoszone na policję, funkcjonariuszki z zespołu profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii lęborskiej komendy, uzyskały tę informację i niezwłocznie zajęły się sprawą. Policjantki dotarły do nagrań monitoringu, który zarejestrował zdarzenie i przesłuchały świadków. Doprowadziło to do wytypowania i ustalenia sprawców. Jak się okazało są to nastoletni mieszkańcy Lęborka w wieku od 13 do 17 lat.

Z materiałów sprawy wynika, że jeden z pokrzywdzonych został wywabiony z mieszkania przez 15-latkę pod pretekstem rozmowy o jego byłej sympatii. Gdy wyszedł z domu, on i jego kolega, zostali zaatakowani przez czterech nastolatków, którzy przewrócili ich na chodnik i pobili.

Teraz sprawą czworga nieletnich, którzy nie ukończyli 17 lat zajmie się sąd rodzinny. Natomiast 17-latek, który uczestniczył w pobiciu odpowie na zasadach określonych w kodeksie karnym, który przewiduje za to przestępstwo karę 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe