Konkurs - Kardynał Stefan Wyszyński Prymas Tysiąclecia – darem dla Kościoła i Ojczyzny

  • 10.05.2021, 07:30
  • Wawrzyniec Mocny
Konkurs - Kardynał Stefan Wyszyński Prymas Tysiąclecia – darem dla Kościoła…

Podziel się:

Oceń:

W związku z Rokiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego Konfederacja Orderu Świętego Stanisława BM zaprasza dzieci i młodzież szkolną do udziału w konkursie literackim, plastycznym i multimedialnym - „Kardynał Stefan Wyszyński Prymas Tysiąclecia – darem dla Kościoła i Ojczyzny”.

“Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przekonany o szczególnym znaczeniu osoby kardynała Stefana Wyszyńskiego dla poszanowania godności człowieka i wolności, szacunku do Ojczyzny i budowania wolnej i niepodległej Polski, ustanowił rok 2021 – Rok kardynała Stefana Wyszyńskiego” – głosi uchwała.

 

Dokument podkreśla zaangażowanie „Prymasa Tysiąclecia” nie tylko w życie religijne, ale również w życie społeczne naszego Narodu zagrożonego demoralizacją i powojenną dewastacją życia rodzinnego, brutalną ateizacją ze strony wojującego komunizmu, godzącego także w podstawowe swobody i wolności obywatelskie”.

 

Konkurs będzie przeprowadzony w trzech kategoriach:

-Najlepsze prace literackie należy przesyłać na adres: [email protected]

- Najlepsze prace plastyczne (w dowolnej technice do formatu A3) należy przesyłać pocztą: Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie, Jagiellońska 67/71, 42 – 200 Częstochowa

- Najlepsze prace multidmedialne, w plikach mov i avi, [email protected]

 

W TERMINIE DO 31 PAŹDZIERNIKA 2021 r.

 

Organizatorzy zachęcają szkoły, dekanaty oraz samorządy do zorganizowania pierwszego etapu konkursu. Więcej szczegółów na temat konkursu na załączonym plakacie w pliku zdjęciowym oraz pliku pdf.

 

Innym ważnym wydarzeniem związanym z Rokiem Prymasa Tysiąclecia będzie przyznanie Medalu

Roku bł. Stefana Wyszyńskiego, zasłużonym działaczom w promowanie idei Prymasa w dziedzinie kultury w pięciu kategoriach.

Autorem projektu odznaczenia jest tczewianin – Stefan Kukowski. Więcej informacji w załączonych plikach zdjęciowych i pdf.. do pobrania pod tekstem

 

(red.)

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe