Zajmująca się lakiernictwem przemysłowym firma GAWIN otrzymała dofinansowanie z projektu „Invest in Pomerania 2020”

  • 10.05.2021, 17:30
  • Źródło: Anna Bochyńska / Agencja Rozwoju Pomorza
Zajmująca się lakiernictwem przemysłowym firma GAWIN otrzymała dofinansowanie…

Podziel się:

Oceń:

Podpisano kolejną umowę w ramach konkursu grantowego „Invest In Pomerania 2020”. Firma GAWIN Jarosław Gawin otrzyma dofinansowanie w wysokości 800 tysięcy złotych na przygotowanie terenu pod budowę kolejnego oddziału przedsiębiorstwa. Inwestycja powstanie na terenie gminy Bytów.

Przedsiębiorstwo GAWIN funkcjonuje na pomorskim rynku od 1995 roku. Początkowo firma zajmowała się lakiernictwem, blacharstwem i mechaniką pojazdową. W 2010 r. przedsiębiorstwo poszerzyło zakres świadczonych usług rozpoczynając działalność w zakresie lakiernictwa przemysłowego. Firma uczestniczy w procesie produkcji polskich i zagranicznych taborów kolejowych oraz systemów przeciwpożarowych do platform wiertniczych.

Pomorską firmę wyróżnia ekoefektywność i świadome podejście do procesu przemysłowego. Zarówno proces lakierowania, jak i poprzedzające go przygotowanie powierzchni przebiega z dużą dbałością o środowisko naturalne i zdrowie pracowników. Stosowane są innowacyjne, energooszczędne technologie lakiernicze oraz farby i odczynniki, które pozwalają na ograniczenie materiało i energochłonności procesu nakładania powłok lakierniczych.

Dbając o wysoki poziom naszych usług, współpracujemy z ośrodkiem badania powłok lakierniczych, szkolimy naszą kadrę, wprowadzamy nowe technologie. Wykorzystujemy technologię obróbki strumieniowej metali, obróbki mechanicznej, spawania oraz malowania farbami wodnymi. Posiadamy zaawansowany technologicznie i rozbudowany park maszynowy i własne laboratorium pomiarowe, które pozwalają nam na prowadzenie prac B+R dedykowanych rozwojowi naszych usług – mówi Jarosław Gawin, założyciel firmy.

W ramach dofinansowanego ze środków konkursu grantowego „Invest In Pomerania 2020” projektu, firma GAWIN planuje przygotować teren inwestycyjny pod utworzenie nowego oddziału przedsiębiorstwa w miejscowości Udorpie w gminie Bytów.

Jestem bardzo zadowolony, że nasz projekt uzyskał tak wysoką ocenę w konkursie Invest in Pomerania. Dzięki dotacji, możemy zrealizować nasze marzenia, stawiamy przede wszystkim na rozwój naszej firmy oraz jej konkurencyjność. Środki z konkursu umożliwią nam przygotowanie terenu pod inwestycję, a więc wykonanie dokumentacji, przyłączy technicznych, budowę zbiornika przeciwpożarowego, stacji transformatorowej, zbiornika wód retencyjnych, instalacji gazowej, oraz utwardzenie placów i parkingów - opowiada Jarosław Gawin.

W ramach inwestycji firmy GAWIN powstanie nowy zakład produkcyjno-usługowy wraz z częścią biurową i towarzyszącą infrastrukturą o powierzchni produkcyjnej 2100 m2 oraz 400 m2 powierzchni biurowej. Suma nakładów inwestycyjnych wyniesie ponad 5 mln zł. Planowany termin ukończenia projektu to grudzień 2021.

Przygotowany przez Zarząd Województwa system wsparcia firm sektora MŚP celuje w rozwój podstawowej infrastruktury. Przygotowanie nowych terenów inwestycyjnych jest początkiem całego procesu i czasami najtrudniejszym jego etapem. Kolejna firma w regionie podjęła się realizacji nowego projektu, który umożliwi jej dalszy rozwój na rynku - dodaje Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

Decyzją Zarządu Województwa Pomorskiego przeznaczono 10,4 miliona złotych na dofinansowanie rozwoju pomorskich średnich i małych przedsiębiorstw w ramach konkursu grantowego „Invest In Pomerania 2020”. Celem konkursu jest wsparcie rozwoju sektora MŚP, w tym firm, na których funkcjonowanie i rozwój negatywnie wpłynęła pandemia COVID-19. Dofinansowanie mogą otrzymać projekty realizowane na terenie Pomorza, polegające na przygotowaniu nowych terenów inwestycyjnych zarówno na własne potrzeby gospodarcze związane z produkcją lub logistyką, jak i na komercjalizację terenów na rzecz podmiotu trzeciego.

 

O Invest in Pomerania

Invest in Pomerania jest regionalną inicjatywą non-profit, która pomaga inwestorom zagranicznym realizować projekty inwestycyjne na Pomorzu. W regionie pełni funkcję „jednego okienka”, udzielając wsparcia na każdym etapie procesu inwestycyjnego. Dowiedz się więcej na stronie: www.investinpomerania.pl . Uruchomiliśmy również pierwszą w Polsce platformę rekrutacyjną skierowaną do wszystkich, którzy chcą rozwijać swoją karierę na Pomorzu. Strona prezentuje 6 najbardziej pożądanych profili zawodowych w regionie. Serwis jest dostępny za darmo dla naszych partnerów, korzysta z niego ponad 40 firm i zawiera ponad 1000 życiorysów. Dowiedz się więcej na stronie https://jobs.livemorepomerania.com  

W ramach działań mających na celu przyciągnięcie potencjalnych talentów wspomagających rozwój regionu, Invest in Pomerania w 2018 roku uruchomił platformę Live more. Pomerania. Pomysł, który przyświeca Live more. Pomerania to pokazanie światu, jak wspaniałym miejscem jest Pomorze, w którym warto studiować, mieszkać i pracować. Dowiedz się więcej na stronie www.livemorepomerania.com

Źródło: Anna Bochyńska / Agencja Rozwoju Pomorza

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe