Policja łapie nietrzeźwych kierowców. Skuteczne kontrole.

  • 13.05.2021, 08:12
  • Źródło: KWP Gdańsk
Policja łapie nietrzeźwych kierowców. Skuteczne kontrole.

Podziel się:

Oceń:

Wczoraj policjanci ruchu drogowego zatrzymali 52-letniego gdańszczanina, który po alkoholu spowodował kolizję. Dodatkowo mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Kolejny kierowca, który prowadził auto pomimo dwóch sądowych zakazów i trzykrotnie cofniętych uprawnień, został zatrzymany przez gdańskich wywiadowców. Teraz zatrzymanym mężczyznom grozi do pięciu lat więzienia.

Wczoraj w południe policjanci referatu wywiadowczego na ul. Jagiellońskiej zatrzymali do kontroli kierującego oplem omega, ponieważ w aucie jedno ze świateł było niesprawne. Po zatrzymaniu okazało się, że brak oświetlenia to nie jedyny problem. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło, że 56-letni kierowca opla nie ma prawa jazdy, ponieważ obowiązują go dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów wydane przez sąd w Warszawie i Gdańsku, z których jeden obowiązuje go do stycznia 2022 roku, a drugi do maja 2022 roku. Dodatkowo wobec gdańszczanina zostały wydane trzy decyzje administracyjne o cofnięciu uprawnień. Policjanci zatrzymali 56-latka i doprowadzili go do komisariatu na Przymorzu.

Tego samego dnia, po godz. 17:00 policjanci ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie, że pijany kierowca volkswagena spowodował kolizję. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, ustalili, że 52-letni gdańszczanin, jadąc Aleją Legionów, nie dostosował prędkości do warunków ruchu i uderzył w stojący przed nim samochód marki Ford. Policjanci podczas obsługi zdarzenia wyczuli od sprawcy kolizji alkohol. Obecność alkoholu w organizmie potwierdziło sprawdzenie mężczyzny analizatorem wydechu. Z uwagi na fakt, że 52-latek nie chciał poddać się badaniu alkomatem, w szpitalu została mu pobrana krew do badań. Podczas sprawdzania danych mężczyzny okazało się, że od 2017 roku decyzją administracyjną ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Gdańszczanin został zatrzymany, a jego auto odholowano na parking strzeżony.

POLICJA PRZYPOMINA. Za złamanie sądowego zakazu grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Za niestosowanie się do decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień, grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości to czyn zagrożony karą do dwóch lat pozbawiania wolności oraz orzeczeniem sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna, a także utrata uprawnień do kierowania grozi za spowodowanie kolizji drogowej w stanie nietrzeźwości, lub po użyciu alkoholu.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe