Poważne utrudnienia na Obwodnicy Trójmiasta na w. Gdynia Wielki Kack

  • 13.05.2021, 08:55
  • Źródło: GDDKiA
Poważne utrudnienia na Obwodnicy Trójmiasta na w. Gdynia Wielki Kack

Podziel się:

Oceń:

GDDKiA informuje, że w związku z budową drogi ekspresowej S6 tzw. Trasy Kaszubskiej i rozbudową węzła Gdynia Wielki Kack nastąpią w tym miejscu zwężenia obu jezdni Obwodnicy Trójmiasta (na długości ok. kilometra w kierunku w. Gdynia Chwarzno) do jednego pasa w każdym kierunku w dniach od 13.05.2021 r. godz. 21:00 (czwartek) do 17.05.2021 r. godz. 06:00 (poniedziałek). Następnie do godz. 6:00 dnia 18.05. (wtorek) ruch będzie prowadzony dwoma pasami w kierunku Gdańska i jednym pasem w kierunku Gdyni Chyloni.

Zwężenie drogi jest niezbędne, by wykonać prace związane ze wzmocnieniem istniejącej drogi oraz wykonaniem prac bitumicznych na styku nowych i istniejących nawierzchni. Przypominamy,
że jezdnie Obwodnicy Trójmiasta w obrębie w. Gdynia Wielki Kack zostaną rozbudowane do trzech pasów ruchu.

Kolejne, podobne zwężenie Obwodnicy Trójmiasta jest planowane pod koniec czerwca/lipca br. Zastrzegamy, że harmonogram może ulec zmianie w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Rozbudowywany w związku z drogą ekspresową S6 węzeł Gdynia Wielki Kack będzie stanowił połączenie budowanej drogi ekspresowej S6 tzw. Trasy Kaszubskiej z istniejącą Obwodnicą Trójmiasta, a wraz z mniejszym węzłem Gdynia Nowowiczlińska będzie tworzył tzw. węzeł zespolony.

Prace budowlane przy drodze ekspresowej S6 tzw. Trasie Kaszubskiej są prowadzone na trzech odcinkach między Bożympolem Wielkim a Gdynią. Roboty koncentrują się na realizacji obiektów mostowych, pracach ziemnych oraz wykonywaniu nawierzchni bitumicznych.

Budowa drogi ekspresowej S6 jest współfinansowana z funduszy Unii Europejskiej.

Źródło: GDDKiA

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe