Obchody Dnia Strażaka. Wojewoda na uroczystości w Tczewie

  • 16.05.2021, 12:37
  • Źródło: PUW Gdańsk
Obchody Dnia Strażaka. Wojewoda na uroczystości w Tczewie Marcin Tymiński/PUW w Gdańsku

Podziel się:

Oceń:

Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich spotkał się w piątek 14 maja ze strażakami Komendy Powiatowej PSP w Tczewie z okazji obchodzonego Dnia Strażaka.

Uroczystość była okazją do wręczenia awansów i Medali za Długoletnią Służbę. W tczewskiej jednostce służy 74 strażaków, corocznie wyjeżdżają do ok. 1,5 tysiąca akcji. W uroczystości wzięli udział poseł Kazimierz Smoliński, st. bryg. Piotr Socha, szef pomorskich strażaków oraz władze samorządowe.

- Dziękuję wam, że zawsze jesteście pierwsi na miejscu zdarzenia, gotowi do najtrudniejszych działań. Tak jak w sierpniu ubiegłego roku, gdy doszło do wypadku autokaru na autostradzie A1. (…) W imieniu mieszkańców Pomorskiego i własnym serdecznie Wam dziękuję za odpowiedzialną służbę, za odwagę i poświęcenie – mówił wojewoda Dariusz Drelich.

KP PSP w Tczewie jest jedną z dwóch w Pomorskiem (obok gdańskiej) posiadających specjalistyczną grupę ratownictwa technicznego (m.in. pomoc przy wypadkach komunikacyjnych z udziałem samochodów ciężarowych, uszkodzonej infrastrukturze np. zawalony budynek). Jednostka dysponuje także siedmioma wozami bojowymi i czterema operacyjnymi.

Źródło: PUW Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe