POLSKI ŁAD - NOWA NADZIEJA. Czas na dynamiczny rozwój Polski

  • 16.05.2021, 14:25
  • Źródło: pis.org.pl
POLSKI ŁAD - NOWA NADZIEJA. Czas na dynamiczny rozwój Polski pis.org.pl

Podziel się:

Oceń:

Jak na wstępie powiedział na sobotniej konwencji programowej, zapowiadający ten ważny program rozwoju Polski prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, Polski Ład oparty jest o polskie wartości.

Jarosław Kaczyński zaznaczył, że rząd Prawa i Sprawiedliwości w ciągu ostatnich pięciu lat działał sprawnie, istniała strategia zrównoważonego rozwoju, która bardzo się sprawdzała, a Polska rozwijała się na dwa sposoby - gospodarczo i społecznie. Zawsze prowadziliśmy naszą politykę w oparciu o polskie wartości. Polska oparta o tradycję, o solidarność, Polska sprawiedliwa, równych szans - to był nasz cel i to jest polski cel - mówił.

Wskazał, że Polska musi kształcić coraz więcej lekarzy, pielęgniarek oraz, że zostaną wprowadzone wielkie procesy inwestycyjne.

- Pojawią się nowe instytucje, które będą przeprowadzać modernizację, badania, które mają także porządkować sprawy w szpitalach i restrukturyzować - Fundusz Modernizacji Szpitali oraz Agencja Rozwoju Szpitali - zapowiedział.

Zwrócił uwagę, że Polska ma niskie bezrobocie i to jeden z naszych wielkich sukcesów, a przedsięwzięcia w ramach Polskiego Ładu dadzą co najmniej 500 tys. nowych miejsc pracy.

- Będziemy dążyć do tego, żeby zostały zniesione umowy śmieciowe. Chcemy, aby w krótkim czasie powstał jeden mechanizm, jeden model kontraktu pracy - mówił.

Poinformował, że na pierwszym planie rozwoju wsi będzie postawiona ustawa o rodzinnym gospodarstwie rolnym m.in. możliwość przekazania gospodarstwa bez zrzekania się go.

- W szkołach średnich wprowadzimy naukę historii dwoma nurtami tzn., historię powszechną i historię Polski. Dla każdego z tych nurtów będzie przeznaczone 2-3, może więcej godzin w ciągu tygodnia zajęć. Będzie to ogromna zmiana - przekazał.

Dodał, że Polska musi być krajem głęboko osadzonym w naszej tradycji, krajem dumnym, który idzie do przodu, bo warto być Polakiem i warto spełniać polskie aspiracje, dlatego został zaprezentowany Polski Ład - nową, wielką ofensywę dla Polski.

Pięć Filarów Polskiego Ładu

Szczegóły Polskiego Ładu opartego o 5 filarów zaprezentował premier Mateusz Morawiecki. - Pierwszy filar Polskiego Ładu to służba zdrowia, filar drugi to bardziej sprawiedliwy system podatkowy, filar trzeci to emerytura do 2500 zł bez podatku, filar czwarty to budownictwo mieszkaniowe, filar piaty to wielki program inwestycyjny.

Premier Morawiecki podkreślił, że dzięki programowi Polski Ład, Polska będzie lepszym miejscem do życia, a rodziny są w sercu programu Zjednoczonej Prawicy.

- Niezwykle ważne jest, żebyśmy wytyczali nową drogę. To droga nowoczesności, ale opartej o naszą tradycję. To droga kontynuacji naszych wielkich programów społecznych i nowych propozycji. Nowej przebudowy programów społecznych, systemu podatkowego, systemu gospodarczego - mówił.

Zgodność celów

Z kolei Marszałek Sejmu Elżbieta Witek w swoim wystąpieniu podkreśliła, że rząd Prawa i Sprawiedliwości ma program i instrumenty oraz zdeterminowaną grupę ludzi, która chce Polski Ład wdrażać w życie, aby Polska wróciła na ścieżkę dobrego rozwoju.

- Dla nas rodzina jest nadal najważniejsza i my z tej ścieżki nie zejdziemy. Nasze wszystkie programy skupiają się wokół rodziny - powiedziała.

Wicepremier Jarosław Gowin (Porozumienie) wskazał, że należy szeroko promować polską markę za granicą oraz wspierać polskie firmy. Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (Solidarna Polska) w swoim wystąpieniu podkreślił zapewnienia bezpieczeństwa, jako jednego z najważniejszych oczekiwań Polaków, którzy widzą różnicę pomiędzy Zjednoczoną Prawicą, a poprzednią ekipą i ich polityką. My mówimy, ale i podejmujemy konkretne zmiany - dodał.

(pis.org.pl)

Źródło: pis.org.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe