Zatorze zmienia się nie do poznania! Prace drogowe gotowe w 60 proc.

  • 18.05.2021, 14:29
  • Wawrzyniec Mocny
Zatorze zmienia się nie do poznania! Prace drogowe gotowe w 60 proc.

Podziel się:

Oceń:

Do końca czerwca powinny się zakończyć prace przy realizacji I etapu przebudowy infrastruktury drogowej na os. Zatorze. Do tego czasu ogłoszony ma być przetarg na kolejną część inwestycji – tak zapewnia prezydent Mirosław Pobłocki na swoim profilu Facebookowym.

Projekt związany jest z poprawą stanu dróg, a także objęciem osiedla systemem kamer. I etap inwestycji koncentruje się na przebudowie ulic: Wilczej, Półwiejskiej, Młyńskiej i Prostej.
A co wchodzi w skład inwestycji?

M.in. przebudowa lub budowa od podstaw sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej, wodociągowej, gazowej, energetycznej, oświetlenia drogowego oraz systemu monitoringu.

Jeśli chodzi o przebudowę sieci – do wykonania pozostała regulacja urządzeń infrastruktury wodno-kanalizacyjnej i przypięcie przyłączy, montaż opraw oświetleniowych, a także montaż kamer monitoringu i okablowania.

W rejonie ulic Prostej i Kolejowej prace drogowe zrealizowane zostały w 60 proc., trwa budowa parkingu, na koniec maja zaplanowano roboty bitumiczne. W ul. Wilczej budowlańców czeka wyprofilowanie ulicy i ułożenie kostki. Prace drogowe przy ul. Młyńskiej i Półwiejskiej są już na ukończeniu. Dodajmy, że okolice Zatorza za dworcem zmieniają się nie do poznania. Wszędzie powstaje estetyczna kostka brukowa. Ta część miasta może zatem w końcu przestanie być obciachem, tylko miejscem, z którego mieszkańcy będą dumni. Póki co niestety dla mieszkańców remont oznacza spore utrudnienia i uciążliwości.

Całe zadanie jest dofinansowane ze środków unijnych.

 

(tomm)

Fot. FB Mirosław Pobłocki

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (11)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe