Dozór dla 18-latka, który ukradł batona, a następnie zaatakował pracowników ochrony

  • 08.06.2021, 08:34
  • redakcja
Dozór dla 18-latka, który ukradł batona, a następnie zaatakował pracowników… KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjanci zatrzymali 18-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo kradzieży rozbójniczej, do której doszło w jednym z tczewskich sklepów. Według ustaleń mundurowych sprawca najpierw ukradł batona, a następnie zaatakował interweniujących pracowników ochrony, którzy próbowali udaremnić kradzież.

Funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut dotyczący kradzieży rozbójniczej, za co prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

2 czerwca br. o godzinie 15.40 oficer dyżurny tczewskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że przed chwilą na terenie jednego ze sklepów doszło do kradzieży rozbójniczej. Na miejsce natychmiast zostali wysłani mundurowi z referatu patrolowo-interwencyjnego, którzy ustalili, że sprawca najpierw ukradł batona wartego niecałe 2 złote, a następnie nie płacąc za niego, próbował wyjść z placówki handlowej. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca dodatkowo zaatakował i szarpał się z pracownikami ochrony, którzy udaremnili kradzież. Stróże prawa zatrzymali ujętego przez pracowników ochrony 18-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego, którego doprowadzili do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

 

W miniony piątek funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut dotyczący kradzieży rozbójniczej. Na podstawie zebranych przez śledczych dowodów prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju.

 

Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Tczew

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe