W terenie zabudowanym gnał ponad 100 km/h. Stracił prawo jazdy

  • 10.06.2021, 08:42
  • Źródło: KPP Starogard Gd.
W terenie zabudowanym gnał ponad 100 km/h. Stracił prawo jazdy Policja

Podziel się:

Oceń:

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który w rażący sposób naruszył przepisy ruchu drogowego. Mężczyzna wykazał się całkowitym brakiem wyobraźni, przekraczając dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 54 km/h. Mieszkaniec Kociewia, któremu policjanci zatrzymali prawo jazdy, poruszał się z prędkością 104 km/h

Funkcjonariusze ze starogardzkiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena, którzy znacznie przekroczyli obowiązującą w terenie zabudowanym prędkość. Do zdarzenia doszło w miejscowości Bytonia na drodze krajowej nr 22.

Jak wykazał policyjny radar, 22-letni kierowca busa przemieszczał się w terenie zabudowanym z prędkością, aż 104 km/h. Mężczyzna przekroczył tym samym dozwoloną prędkość o 54 km/h.

Za popełnione wykroczenie, kierowca stracił na 3 miesiące swoje prawo jazdy oraz ukarany został mandatem karnym w wysokości 400 zł. Ponadto policjanci nałożyli na kontrolowanego kierowcę, 10 punktów karnych.

Przypominamy!

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Źródło: KPP Starogard Gd.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe