Dwa wypadki drogowe. Ciężkie obrażenia motocyklisty i śmierć na drodze po zderzeniu z drzewem

  • 11.06.2021, 12:01
  • redakcja
Dwa wypadki drogowe. Ciężkie obrażenia motocyklisty i śmierć na drodze… KPP Chojnice

Podziel się:

Oceń:

Chojniccy policjanci pracowali 9 czerwca (środa), popołudniu i dzisiaj rano na miejscu dwóch poważnych wypadków drogowych. W tych zdarzeniach jedna osoba, motocyklista z obrażeniami ciała został przetransportowany pogotowiem lotniczym do szpitala. Natomiast kobieta, która uderzyła w drzewo jadąc od strony Rytla w stronę Chojnic poniosła śmierć na miejscu.

Obecnie mundurowi wyjaśniają okoliczności i przyczyny tych zdarzeń. Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje, ale też innych osób.

 

9 czerwca popołudniu i 10 czerwca rano na terenie powiatu chojnickiego doszło do dwóch wypadków drogowych. Do pierwszego z nich doszło około 16.30 w miejscowości Łąg. Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że 29-letni mieszkaniec gminy Czersk jadąc motocyklem podjął manewr wyprzedzania samochodu osobowego i z nieustalonych przyczyn uderzył w krawężnik, a następnie w słup. W wyniku tego zdarzenia mężczyzna z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany pogotowiem lotniczym do szpitala. Ponadto w trakcie czynności policjanci ustalili, że cyklista nie posiadał uprawnień na kierowanie tego typu pojazdami, a motocykl nie posiadał aktualnych badań technicznych.

 

 

Drugi wypadek miał miejsce dzisiaj (10.06.br) około godziny 5.30 w miejscowości Szlachetna-Nowa Cerkiew, gdzie kierująca oplem, 24-letnia mieszkanka Chojnic jadąc od strony Rytla w kierunku Chojnic z nieustalonych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w przydrożne drzewo. Niestety pomimo podjętej akcji ratunkowej, kobieta na skutek poniesionych obrażeń zmarła.

 

 

Policjanci, którzy pracowali na miejscach wypadków wykonali oględziny miejsc zdarzeń oraz pojazdów, sporządzili dokumentację fotograficzną i rozmawiali ze świadkami. Na podstawie zebranych na miejscu materiałów, funkcjonariusze wyjaśniają teraz przyczyny i okoliczności tych zdarzeń drogowych.

 

Kolejny raz stróże prawa apelują o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do przepisów drogowych. O tej porze roku na drogach nie brakuje użytkowników jednośladów. Przypominamy motocyklistom, że podobnie jak innych kierujących, ich również obowiązują ograniczenia prędkości. Jeżdżąc tym rodzajem pojazdu powinni też mieć na uwadze aspekt widoczności, podobnie jak motorowerzyści i rowerzyści. Odblaskowa kamizelka poprawiają widoczność nawet w dzień, a tym bardziej po zmierzchu. Ważne jest też zachowanie bezpiecznego odstępu od innych pojazdów.

 

Na drodze jest miejsce dla wszystkich, a to czy dojedziemy do celu, w głównej mierze zależy od nas samych. Postawmy więc na to, aby skupić się na jeździe i na kulturę jazdy i poszanowanie innych uczestników ruchu

 

KPP Chojnice

_redakcja

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe