W obliczu ostatnich tragicznych zdarzeń drogowych, policjanci apelują o rozsądek i ostrożność na drogach

  • 12.06.2021, 13:13
  • redakcja
W obliczu ostatnich tragicznych zdarzeń drogowych, policjanci apelują… KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

Tragicznie wyglądają ostatnie dni na drogach naszego województwa. W kilku wypadkach, do których doszło w różnych częściach garnizonu pomorskiego, zginęli ludzie. Tczewscy policjanci apelują do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności, stosowanie się do znaków drogowych oraz przede wszystkim o jazdę z bezpieczną prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem. Mimo, że w kalendarzu wiosna, to na drogach panują letnie warunki pogodowe.

Policjanci przypominają, że ładna pogoda nie zwalnia nas z obowiązku przestrzegania przepisów w ruchu drogowym. W ostatnich dniach na drogach województwa pomorskiego doszło do kilku wypadków, w których zginęli ludzie. Apelujemy do kierujących samochodami i motocyklami o zachowanie szczególnej ostrożności, stosowanie się do znaków drogowych oraz przede wszystkim o jazdę z bezpieczną prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem. Nie szarżujmy na drodze i dostosujmy prędkość do warunków ruchu w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Wsiadając za kierownicę bądźmy też trzeźwi i wypoczęci, sprawdzajmy również stan techniczny naszych pojazdów i jedźmy zgodnie z przepisami. Policjanci drogówki apelują także do pozostałych uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drodze i stosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

 

Najczęstszą przyczyną wypadków i kolizji na drogach jest m.in. nadmierna prędkość, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, czy niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Wielu kierowców zatrzymanych do kontroli drogowej przekraczanie dozwolonej prędkości tłumaczy policjantom tym, że do szybszej jazdy skusiła ich piękna pogoda oraz dobra i prosta droga. Pamiętać należy, że droga to nie tor wyścigowy, a jazda z nadmierną prędkością to zagrożenie także dla innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że słoneczna pogoda czy sucha jezdnia nie upoważnia kierowców do jazdy z nadmierną prędkością. Na drodze zawsze należy uwzględnić także stan nawierzchni (np. dziury, wyboje), natężenie ruchu, w tym również pieszych, a nawet oślepiające słońce. Każdy element zagrożenia, połączony z małym doświadczeniem lub złym samopoczuciem kierowcy, może doprowadzić do wypadku lub kolizji.

 

Apelujemy do wszystkich osób jeżdżących pojazdami, jak również pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, o uważną jazdę, stosowanie się do znaków drogowych, a przede wszystkim o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu.

 

KPP Tczew

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe