Pożar sklepu i kotłowni oraz wypadki z udziałem ciężarówki i dostawczaka. KRONIKA STRAŻACKA 7-13.06.2021

  • 16.06.2021, 12:31
  • Wawrzyniec Mocny
Pożar sklepu i kotłowni oraz wypadki z udziałem ciężarówki i dostawczaka.…

Podziel się:

Oceń:

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach 7 -13 czerwca br. zanotowano łącznie 34 zdarzeń w tym 5 pożarów, 28 miejscowych zagrożeń oraz 1 zdarzenie fałszywe.

Ważniejsze zdarzenia

 

Wypadek samochodu ciężarowego

GM. TCZEW. 8 czerwca przy ul. Leśnej w Swarożynie po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód ciężarowy z naczepą leżący w rowie. Działania strażackie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy przedmedycznej poszkodowanemu kierowcy oraz ewakuacji poszkodowanego z pojazdu na desce ortopedycznej. W zdarzeniu brały udział 4 zastępy z JRG Tczew oraz zastęp z OSP Swarożyn.

 

Kolejny wypadek drogowy

GM. MORZESZCZYN. Na miejscu zdarzenia zastano samochód dostawczy, który uderzył w drzewo. Działania polegały na odłączeniu akumulatora, udzieleniu pomoc kierowcy oraz zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych. W likwidacji skutków zdarzenia udział brały zastępy z JRG Tczew oraz z OSP Morzeszczyn.

 

Pożar w kotłowni

GM. TCZEW. 13 czerwca przy ul. Bursztynowej w Gniszewie doszło do wybuchu ognia w kotłowni. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano zadymione pomieszczenie piwniczne, w którym znajdował się piec. Dzięki sprawnej interwencji mieszkańców ogień w kotłowni nie rozprzestrzenił się. Pomieszczenie przewietrzono i sprawdzono kamerą termowizyjną. W działaniach udział brały 2 zastępy JRG Tczew oraz zastęp OSP Gniszewo.

 

 

Wybuch ognia w markecie!

TCZEW. 13 czerwca doszło do pożaru w sklepie przy ul. Mickiewicza. W godzinach wieczornych doszło do pożaru lodówki w sklepie ogólnospożywczym. Zadymienie było tak intensywne, że rozprzestrzeniło się na mieszkania będące nad sklepem. Mieszkańcy zostali ewakuowani i nikt nie został poszkodowany. Ratownicy w aparatach ochrony układu oddechowego podali prąd wody na palącą się lodówkę. Pomieszczenia sklepu i mieszkania oraz klatkę schodową przewietrzono i sprawdzono miernikiem wielogazowym oraz kamera termowizyjną. W działaniach brały udział 3 zastępy z JRG Tczew.

 

Opr. (tomm)/KP PSP Tczew

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe