W przyszłym tygodniu ponowne zwężenie na Obwodnicy Trójmiasta na w. Gdynia Wielki Kack

  • 18.06.2021, 08:59
  • Źródło: GDDKiA
W przyszłym tygodniu ponowne zwężenie na Obwodnicy Trójmiasta na w. Gdynia…

Podziel się:

Oceń:

Gdański Oddział GDDKiA informuje, że w związku z budową drogi ekspresowej S6 tzw. Trasy Kaszubskiej i rozbudową węzła Gdynia Wielki Kack nastąpi w tym miejscu zmiana w organizacji ruchu: w dniach 21.06.2021 r. od godz. 21:00 (poniedziałek) do 25.06.2021 r. do godz. 06:00 (piątek) nastąpi zwężenie Obwodnicy Trójmiasta do jednego pasa ruchu w stronę Gdyni Chyloni. W stronę Gdańska/Łodzi ruch będzie odbywał się dwoma pasami. Prace zostały tak zaplanowane, żeby wykonać je przed pierwszym weekendem wakacyjnym, kiedy spodziewamy się dużego natężenia ruchu.

Zwężenie drogi jest niezbędne, by wykonać prace związane ze wzmocnieniem istniejącej drogi oraz wykonaniem prac bitumicznych na styku nowych i istniejących nawierzchni.

Przypominamy, że jezdnie Obwodnicy Trójmiasta w obrębie w. Gdynia Wielki Kack zostaną rozbudowane do trzech pasów ruchu.

Zastrzegamy, że harmonogram może ulec zmianie w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych.

-----------------

Rozbudowywany w związku z drogą ekspresową S6 węzeł Gdynia Wielki Kack będzie stanowił połączenie budowanej drogi ekspresowej S6 tzw. Trasy Kaszubskiej z istniejącą Obwodnicą Trójmiasta, a wraz z mniejszym węzłem Gdynia Nowowiczlińska będzie tworzył tzw. węzeł zespolony.

Prace budowlane przy drodze ekspresowej S6 tzw. Trasie Kaszubskiej są prowadzone na trzech odcinkach między Bożympolem Wielkim a Gdynią. Roboty koncentrują się na realizacji obiektów mostowych, pracach ziemnych oraz wykonywaniu nawierzchni bitumicznych.

Źródło: GDDKiA

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe