Przybędzie 11 km drogi ekspresowej między Słupskiem a Lęborkiem

  • 18.06.2021, 09:05
  • Źródło: GDDKiA
Przybędzie 11 km drogi ekspresowej między Słupskiem a Lęborkiem

Podziel się:

Oceń:

Kolejny odcinek S6 w województwie pomorskim przechodzi do fazy realizacji. Przybędzie 11 km drogi ekspresowej między Słupskiem a Lęborkiem. - Podpisana dzisiaj umowa jest już dwudziestą trzecią w tym roku. Dzięki temu do fazy realizacji przeszły 23 zadania o łącznej długości nieco ponad 290 km i wartości ok. 8,3 mld złotych - powiedział Tomasz Żuchowski, Szef GDDKiA. GDDKiA

Przedmiot przetargu 

Zadanie obejmuje projekt i budowę ok. 11-kilometrowej drogi ekspresowej między Skórowem a Leśnicami. Trasa będzie dwujezdniowa, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku oraz pasami awaryjnego postoju. Inwestycja uwzględnia budowę węzła drogowego Leśnice oraz pary Miejsc Obsługi Podróżnych kat. III w Darżewie (dla obu kierunków). Wykonawcą prac będzie firma Intercor. Jej oferta o wartości 344,4 mln zł uwzględnia przedłużenie okresu gwarancji jakości o 5 lat oraz skrócenie terminu realizacji kontraktu o 3 miesiące.  

Dodatkowe środki z budżetu państwa 

To postępowanie przetargowe obejmuje odcinek drogi ekspresowej S6, realizowany po decyzji Rządu o przeznaczeniu dodatkowych środków z budżetu państwa na budowę tej trasy. Łącznie w przetargach są jeszcze cztery odcinki S6 między obwodnicą Słupska a Bożympolem Wielkim. 

W realizacji i przetargach GDDKiA 

W województwie pomorskim w budowie są już trzy odcinki S6 między Bożympolem Wielkim a Gdynią o łącznej długości ok. 41 km. Dotychczas podpisaliśmy umowy na trzy fragmenty trasy: dwie na Obwodnicę Metropolii Trójmiejskiej (dwa zadania) oraz na budowę II jezdni istniejącej obwodnicy Słupska.  

  • II jezdnia obwodnicy Słupska:

  • koniec Obwodnicy Słupska (Redzikowo) - Bobrowniki:

  • Bobrowniki - Skórowo:

  • Leśnice - Bożepole Wielkie: 

  • Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej:

Przed nami kolejne przetargi 

W III kw. 2021 r. ruszą przetargi na budowę odcinków od Koszalina do obwodnicy Słupska, dla których są już sporządzone projekty budowlane. Całość trasy S6 w województwach pomorskim i zachodniopomorskim będzie oddana do ruchu w 2025 r. 

Źródło: GDDKiA

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe