1,674 miliarda euro na rozwój Pomorza!

  • 23.06.2021, 15:16
  • Źródło: UMWP
1,674 miliarda euro na rozwój Pomorza! UMWP

Podziel się:

Oceń:

W ramach Umowy Partnerstwa na programy regionalne na Pomorzu trafi 1,674 mld euro ze środków unijnych. Po negocjacjach z Ministerstwem Funduszy i Rozwoju pierwotna planowana kwota dla Pomorza wynosiła 1,2 mld. euro. wzrosła o ponad 540 mln euro. Pozyskane środki dają możliwość zrównoważonego rozwoju naszego regionu.

Efekty negocjacji z Ministerstwem Funduszy i Rozwoju

 

W środę 23 czerwca w Warszawie odbyła się ostateczna runda negocjacji na linii samorząd województwa – ministerstwo. Długie negocjacje, merytoryczne argumenty, dobrze przygotowana wizja rozwoju regionu, ale także presja ze strony zarówno samorządowców, jak i wszystkich mieszkańców naszego regionu, przyniosły efekt.

– Mamy dobrą wiadomość dla Pomorza. Doszliśmy do porozumienia w sprawie środków unijnych dla naszego regionu. Otrzymamy 1,674 mld euro – poinformował marszałek Struk. – Z dzisiejszego spotkania w ministerstwie Funduszy i Rozwoju wracamy więc w poczuciu dobrze wykonanego zadania i w dobrym nastroju, wiedząc że nasz nowy program regionalny (pod nazwą Fundusze Europejskie dla Pomorza) będzie mógł nadal skutecznie wspierać inicjatywy lokalne, rozwój transportu, ochronę zdrowia, przedsiębiorczość, edukację i działalność organizacji pozarządowych – dodał.

Negocjacje pozwoliły zwiększyć kwotę dla Pomorza o ponad 400 mln. euro. Środki te, wynegocjowane na podstawie Umowy Partnerstwa, są przeznaczane m.in. na Regionalny Program Operacyjny, który wspiera różnorodne inicjatywy lokalne, rozwój transportu, ochrony zdrowia, przedsiębiorczości, edukacji i działalność organizacji pozarządowych.

 

Źródło: UMWP

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe