Dramatyczny wypadek 16-latka w Tczewie! Chłopiec został potrącony podczas jazdy hulajnogą elektryczną...

  • 24.06.2021, 13:31
  • Wawrzyniec Mocny
Dramatyczny wypadek 16-latka w Tczewie! Chłopiec został potrącony podczas… Public domain Zdjęcie poglądowe.

Podziel się:

Oceń:

Dziś, 24 czerwca ok. godz. 11.30 doszło do fatalnego w skutkach potrącenia 16-latka, jadącego hulajnoga elektryczną na przejściu dla pieszych przy ul. Cypriana K. Norwida w Tczewie.

- 16 letni chłopiec jadąc hulajnogą elektryczną po chodniku wjechał na przejście dla pieszych i został potrącony przez samochód osobowy – informuje mł. kpt. Michał Myrda, rzecznik prsowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie. - W wyniku doznanych obrażeń nastolatek został zabrany do szpitala w Gdańsku.

 

Na miejscu działały: zastęp straży pożarnej, ZRM i policja.

Do początku wakacji mamy jeszcze niespełna dwa dni. Coraz więcej młodych osób korzysta z hulajnóg podczas poruszania się po ścieżkach rowerowych czy chodnikach. Nierzadko stwarzają zagrożenie, bo poruszają się zbyt szybko, a niejednokrotnie szybciej niż rower. Niestety dotyczy to także Tczewa.

Strażacy przypominają, że poruszając się rowerem, a zwłaszcza hulajnogą elektryczną warto zastosować środki ochronne np. kaski czy ochraniacze, wówczas być może unikniemy fatalnych skutków kolizji lub co gorsza wypadku.

 

(tomm)

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe