Włamała się do swojego domu

  • 05.07.2021, 07:44
  • Źródło: KWP Gdańsk
Włamała się do swojego domu Policja

Podziel się:

Oceń:

Policjanci ze Zblewa zatrzymali 32-latkę i jej 25-letniego znajomego, którzy wspólnie okradli dom, który należy do podejrzanej o to przestępstwo kobiety i jej męża. Straty powstałe w wyniku tego przestępstwa oszacowane zostały na kwotę ponad 12 tys. zł . Do policyjnego aresztu trafił również paser, u którego mundurowi znaleźli skradzione przedmioty.

Pod koniec czerwca br. policjanci z Posterunku Policji w Zblewie przyjęli zgłoszenie w sprawie włamania do jednego z domów na terenie gminy. W wyniku tego przestępstwa skradziono telewizor, elektronarzędzia, złotą biżuterię oraz gotówkę. Łączne straty oszacowane zostały na kwotę ponad 12 tys. zł. Funkcjonariusze przyjęli w tej sprawie zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Zebrane w sprawie informacje oraz analiza zabezpieczonego materiału dowodowego pozwoliły śledczym na ustalenie personaliów sprawcy. Jak się okazało, dom został okradziony, przez żonę pokrzywdzonego oraz jej znajomego. Osoby te zostały zatrzymane i doprowadzone do starogardzkiej komendy. Do policyjnego aresztu trafił również 33-letni paser, u którego w czasie przeszukania policjanci znaleźli cześć ze skradzionych przedmiotów.

Dzisiaj śledczy przedstawią w tej sprawie zarzuty. Za włamanie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast przestępstwo paserstwa zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe