Policjanci poza służbą zatrzymali pijanego kierowcę Mazdy

  • 07.07.2021, 10:01
  • Źródło: KWP Gdańsk
Policjanci poza służbą zatrzymali pijanego kierowcę Mazdy Policja

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego będąc poza służbą, na terenie Tczewa ujęli nietrzeźwego kierowcę. 28-letni mężczyzna miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu i prowadząc pojazd, stwarzał realne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim w niedzielę około 6 rano będąc poza służbą, na terenie Tczewa zobaczyli mężczyznę, który jedzie osobową mazdą. Kierowca swoim zachowaniem wzbudził zainteresowanie funkcjonariuszy. Mężczyzna przegazowywał auto, trąbił i miał trudności z wykonaniem podstawowych manewrów.

Policjanci, widząc, że kierujący stwarza niebezpieczeństwo, natychmiast zareagowali. Uniemożliwili mu dalszą jazdę i na miejsce wezwali patrol drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. Pruszczańscy policjanci wyczuli od kierowcy mazdy woń alkoholu. Mężczyzna mówił niewyraźnie i zataczał się.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce interwencji, sprawdzili stan trzeźwości kierowcy – okazało się, że 28-latek ma prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi sporządzili też stosowną dokumentację i mężczyzna niebawem odpowie przed sądem za swoje czyny.

Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia. Oprócz tego sprawca musi liczyć się z sądowym zakazem kierowania pojazdami i wysoką karą finansową.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe