Dystrybutor prądu i wody zamontowany, a dzień później uszkodzony!

  • 15.07.2021, 12:14
  • Wawrzyniec Mocny
Dystrybutor prądu i wody zamontowany, a dzień później uszkodzony!

Podziel się:

Oceń:

7 lipca br. prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki poinformował, że w tym dniu doszło do zainstalowania płatnego dystrybutora wody i prądu na przystani nadwiślańskiej w Tczewie. Apelowaliśmy, aby władze rozwiązały problem braku możliwości korzystania z mediów od ponad roku, ale w końcu jak widać pojawiło się dobre rozwiązanie. Cieszymy się, że tak się stało.

- Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji zamontowało dzisiaj stację poboru wody i prądu przy pomostach przystani rzecznej – informował prezydent M. Pobłocki. - Pobór jest aktywowany poprzez opłatę za pośrednictwem czytnika kart płatniczych. Koszt takiego urządzenia to 30 tys. zł.

 

W marinie przy pomoście spotkaliśmy kolejnych wodniaków.

 

- Przypłynęliśmy małą grupą z Białej Góry (gm. Sztum). Nie znaliśmy dobrze drogi, więc popłynęliśmy stamtąd z poznanymi turastami. Podóżni wyczarterowali jacht w Malborku.

 

Niestety już w kolejnym poście prezydent poinformował, że 8 lipca doszło do dewastacji...

 

Niestety, gdy przyszliśmy obejrzeć nowe urządzenie okazało się, że już zostało ono uszkodzone. Najprawdopodobniej amator złomu (bo raczej nie zwykły wandal) dokonał kradzieży kabla, wartego ok. 3 tys. zł. Złomiarz narobił szkół na kilka tysięcy, a sam zarobi marne 200 zł. - najwyżej.

Na szczęście urządzenie poza kablem jest całe, dlatego można mieć nadzieję, że jeszcze się wielu osobom przysłuży...

 

Przyłączamy się do apelu władz miasta: reagujmy jeśli widzimy, że ktoś niszczy, dewastuje mienie publiczne. Takie czyny należy bezwzględnie potępiać. W takim wypadku warto od razu powiadomić Straż Miejską (986) lub policję (997).

 

(tomm)/Fot. Z. Mocny/Facebook, M. Pobłocki

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (11)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe