„Sportowy Dzik” z 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej o krok od celu

  • 16.07.2021, 12:16
  • Źródło: 7PBOT / Maciej Szalbierz
„Sportowy Dzik” z 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej o krok od… 7PBOT

Podziel się:

Oceń:

Żołnierze z 7 Pomorskiej Brygady OT oraz 1 Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego od niemal 3 tygodni maszerują wzdłuż Wisły w szczytnym celu. Wkroczyli do województwa pomorskiego.

Porucznik Piotr Okrój współtworzy popularną, pochodzącą z Lęborka facebookową grupę „Sportowe Dziki”. Na co dzień jest żołnierzem 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej i wraz z z  kpr. Robertem Kujawskim i szer. Michałem Niemczyckim żołnierzami służącymi w 1 Lęborskim Batalionie Zmechanizowanym podjął się niecodziennej inicjatywy, którą ma na celu wsparcie lokalnych samorządów w budowie hospicjum w Pogorzelicach. Żołnierze z Pomorza postanowili wyruszyć w pieszą podróż wzdłuż Wisły. Wyruszyli 28 czerwca z miejscowości Broszkowice w Małopolsce. Po niespełna 3 tygodniach podróży są o krok od osiągnięcia celu. 15 lipca przekroczyli granicę województwa pomorskiego, natomiast w kolejnym dniu planowane jest zakończenie marszu. Od sukcesu dzieli ich ostatni – najdłuższy odcinek liczący 65 km.

Marszowi żołnierzy towarzyszy zrzutka na budowę wspomnianego hospicjum, którą można wesprzeć pod adresem https://zrzutka.pl/budujemyhospicjum/s/sportowedziki.

Źródło: 7PBOT / Maciej Szalbierz

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe