Pokonali ponad 1100 km, by wesprzeć budowę hospicjum

  • 19.07.2021, 09:40
  • Źródło: 7PBOT / Maciej Szalbierz
Pokonali ponad 1100 km, by wesprzeć budowę hospicjum SportoweDziki/Facebook

Podziel się:

Oceń:

Terytorialsi 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej wraz z żołnierzami 1 Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego przeszli Polskę wzdłuż biegu Wisły

Grupa „Sportowe Dziki” z Lęborka przed trzema tygodniami wyruszyła w marsz, by przejść Polskę wzdłuż biegu jej najdłuższej rzeki Wisły. Trasa licząca ponad 1100 km rozpoczęła się w miejscowości Broszkowice w Małopolsce skąd 28 czerwca rozpoczęto marsz a zakończyła 16 lipca u ujścia królowej polskich rzek. Porucznik Piotr Okrój – żołnierz 73 batalionu lekkiej piechoty 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej wraz z kpr. Robertem Kujawskim i szer. Michałem Niemczyckim na co dzień żołnierzami służącymi w 1 Lęborskim Batalionie Zmechanizowanym to współzałożyciele i inicjatorzy wyzwania, któremu poza celem ambicjonalnym przyświecała również ważna idea wsparcia lokalnych samorządów w budowie hospicjum w Pogorzelicach. Zorganizowano więc zbiórkę na która chętni mogli i nadal mogą wpłacać pieniądze. Porucznik Okrój jest znakomitym przykładem jak idee przyświecające służbie w Wojskach Obrony Terytorialnej nabierają namacalnej postaci. Wsparcie lokalnej społeczności jest jednym z najważniejszych zadań terytorialsów. Jesteśmy dumni, że mamy w swoich szeregach żołnierzy niosących bezinteresowna pomoc potrzebującym, realizując w ten sposób tę najważniejszą misję do jakiej wojska OT zostały powołane.

 

Zrzutkę na budowę hospicjum w Pogorzelicach, można wesprzeć pod adresem https://zrzutka.pl/budujemyhospicjum/s/sportowedziki.

Źródło: 7PBOT / Maciej Szalbierz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe