Nowi oficerowie WOT w 7 Pomorskiej Brygadzie OT

  • 20.07.2021, 09:06
  • Źródło: 7PBOT / Maciej Szalbierz
Nowi oficerowie WOT w 7 Pomorskiej Brygadzie OT 7PBOT

Podziel się:

Oceń:

W niedzielę, 18 lipca br., słowa oficerskiego ślubowania wypowiedzieli kolejni żołnierze WOT - absolwenci kursu oficerskiego AGRYKOLA. Uroczystość odbyła się na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Uroczystego aktu promocji na pierwszy stopień oficerski dokonał dowódca WOT - gen. dyw. Wiesław Kukuła.

18 lipca 2021 r., na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyła się kolejna promocja oficerska żołnierzy rezerwy. Wśród 155 żołnierzy promowanych na pierwszy stopień oficerski, 30 to żołnierze OT, absolwenci kursu oficerskiego AGRYKOLA. Wśród nich byli również Katarzyna Szymańska, Maciej Waluk, Marcin Szydłowski oraz Piotr Sarna, żołnierze 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy od minionej niedzieli służą w gdańskiej jednostce już w stopniu podporucznika. To terytorialsi służący na co dzień w pododdziałach 7 PBOT m.in. w gdyńskich Babich Dołach oraz 71 batalionie lekkiej piechoty w Malbroku.   

Takie wydarzenia wzmacniają potencjał osobowy sił zbrojnych w aspekcie rezerw oraz budowy nowego rodzaju sił zbrojnych – Wojsk Obrony Terytorialnej. Promocja oficerska to wyjątkowa chwila dla żołnierzy i ich rodzin.

Pierwsza promocja absolwentów kursu AGRYKOLA odbyła się w ramach promocji żołnierzy rezerwy w dniu 27 października 2019 r. Do dzisiaj wypromowanych na oficera OT zostało 158 absolwentów. Kurs oficerski Agrykola jest przeznaczony dla żołnierzy obrony terytorialnej, którzy pełnią terytorialną służbę wojskową. Trwa on 13 miesięcy i otwiera bramę oficerskiej kariery dla żołnierzy WOT – ochotników. Do tej pory zakończone zostały cztery edycje kursu, niedawno zakończyły się kwalifikacje na piątą edycję.

Źródło: 7PBOT / Maciej Szalbierz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe