Przypominamy miejsca gdzie nadal obowiązują obostrzenia, a gdzie nie

  • 29.07.2021, 09:31
  • redakcja
Przypominamy miejsca gdzie nadal obowiązują obostrzenia, a gdzie nie KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Sezon wakacyjny w pełni, jednak koronawirus nie zniknął i wciąż jest groźny. Dlatego mundurowi przypominają o unikaniu tłumów i zachowaniu dystansu społecznego. Bądźmy odpowiedzialni i bezpiecznie spędzajmy czas podczas sezonu urlopowego. Policjanci stale reagują i będą kontynuować działania na rzecz bezpieczeństwa. Wszystko to dla ochrony naszego zdrowia i życia.

Tczewscy policjanci stale prowadzą działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Stróże prawa przypominają, że cały czas mamy obowiązek zakrywania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w środkach komunikacji publicznej i sklepach. Noszenie maseczek, dystans społeczny i dezynfekcja, to proste, a zarazem istotne zachowania, które są już z nami od dłuższego czasu. Okres wakacyjny sprawia, że zapominamy, że pandemia nadal trwa, a wirus może zaatakować nas wszędzie.

 

W tej niełatwej dla wszystkich sytuacji, funkcjonariusze cały czas realizują swoje ustawowe zadania, zatrzymują sprawców przestępstw i wykroczeń, a także obsługują interwencje dotyczące zgłoszeń od mieszkańców. W ramach prowadzonych działań tczewscy funkcjonariusze nadal będą egzekwować wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia, aby maksymalnie ograniczyć transmisję koronawirusa. Policyjnych kontroli należy spodziewać się m.in. w sklepach, galeriach, na dworcach oraz w środkach komunikacji społecznej.

 

Nadal obowiązują maseczki

 

Mundurowi przypominają, że usta i nos obowiązkowo trzeba zasłaniać m.in.:

 

· na terenie nieruchomości wspólnych (np. na klatce schodowej),

 

· w autobusie, tramwaju i pociągu,

 

· w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie,

 

· w zakładzie pracy, jeśli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba (chyba, że pracodawca postanowi inaczej),

 

· w zakładzie pracy podczas bezpośredniej obsługi klienta/interesanta,

 

· w kinie i teatrze,

 

· u lekarza, w przychodni, w szpitalu, salonie masażu i tatuażu,

 

· w kościele i szkole, na uczelni,

 

· w urzędzie i innych budynkach użyteczności publicznej (w sądzie, w instytucji kultury, banki, na poczcie itp.).

 

Nie musimy nosić maseczek na świeżym powietrzu, w lesie, parku, w zieleńcach, ogrodach botanicznych, ogrodach zabytkowych, na drogach i placach, na terenie cmentarzy, promenad, bulwarów, miejsc postoju pojazdów, parkingów leśnych, w rodzinnych ogródkach działkowych i na plaży oraz w czasie podróży prywatnym samochodem, motocyklem, czterokołowcem, motorowerem, w zakładzie pracy w celu spożycia posiłku.

 

Tczewscy policjanci zwracają uwagę, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Wszystkie ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem. Zasłaniajmy usta i nos w miejscach, gdzie jest to wymagane i utrzymujmy bezpieczny dystans społeczny. Pamiętajmy, że w przypadku niestosowania się do obowiązujących w związku ze stanem epidemii wytycznych, musimy liczyć się z reakcją policjantów.

 

Więcej informacji na temat wprowadzonych obostrzeń znajduje się na stronie internetowej

 

https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-

 

opr. (red)/KPP Tczew

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe