Kradzież złotej korony z figurki Matki Boskiej w kościele w Wielu

  • 31.07.2021, 13:38
  • Wawrzyniec Mocny
Kradzież złotej korony z figurki Matki Boskiej w kościele w Wielu KWP Gdańsk/wikipedia.pl

Podziel się:

Oceń:

POW. KOŚCIERSKI. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Karsinie zatrzymali 50-letnią kobietę podejrzaną o kradzież złotej korony z figurki znajdującej się w kościele w Wielu. Kobieta wczoraj usłyszała zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

28 lipca 2021 r. po godz. 20.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie o kradzieży, która miała miejsce w kościele w Wielu. Policjant natychmiast wysłał w to miejsce funkcjonariuszy. Jak ustalili śledczy, sprawca wszedł do kościoła i z figurki stojącej przy ołtarzu zerwał koronę o wartości 1 tys. zł.

Policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwań złodzieja. Funkcjonariusze przesłuchali świadków, zabezpieczyli ślady i ustalili, że kradzieży dokonała prawdopodobnie kobieta, mieszkanka powiatu kościerskiego.

Policjanci zatrzymali 50-letnią kobietę, która trafiła do policyjnego aresztu. Mundurowi sprawdzili również teren wokół kościoła i w odległości ok. 200 m odnaleźli skradzione precjoza. Wczoraj 50-latka usłyszała zarzut kradzieży, przyznała się do zarzucanego jej czynu. Za to przestępstwo grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

KWP Gdańsk

 

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe