Gdyński Szczepibus zaatakowany przez grupę antyszczepionkowców

  • 02.08.2021, 18:14
  • Źródło: UM Gdynia
Gdyński Szczepibus zaatakowany przez grupę antyszczepionkowców UM Gdynia

Podziel się:

Oceń:

Od 23 lipca po gdyńskich dzielnicach kursuje Szczepibus, w którym mieszkańcy mogą zaszczepić się przeciw COVID-19 bez wcześniejszej rejestracji. Niestety w sobotę, 31 lipca w czasie kolejnej akcji szczepień na bulwarze Nadmorskim obsługa punktu została zaatakowana przez grupę antyszczepionkowców.

W sobotnie przedpołudnie grupa agresywnych antyszczepionkowców zaatakowała medyków, którzy na bulwarze Nadmorskim prowadzili akcję szczepień w Szczepibusie. Jak poinformowała gdyńska policja, na miejscu zebrało się około 16 osób. Funkcjonariusze wylegitymowali przybyłych i sprawdzają, czy zgromadzenie było legalne.

Napastnicy stosowali wobec pracowników służby zdrowia przemoc słowną. Obsługa oraz przebywające w Szczepibusie kobiety z dziećmi przestraszyły się agresorów, dlatego na miejsce wezwano policję i straż miejską.

– Nikogo nie zmuszamy do szczepień w ramach Szczepibusa. To, co nas zaniepokoiło w sobotnich wydarzeniach, to próba narzucania swojego zdania i opinii przez grupę osób – krzykiem i przemocą. To oczywiście w żaden sposób nie wpłynie na funkcjonowanie Szczepibusa. Myślę, że możemy zaapelować do tych, którzy tego dnia brali udział w zdarzeniu i obrażali osoby, które odpowiadały za działalność Szczepibusa, aby szanowali poglądy wszystkich ludzi! Nie robimy nic na siłę. To propozycja skierowana do mieszkańców Gdyni i myślę, że tolerancja powinna dać nam możliwość, abyśmy uszanowali opinię tych, którzy chcą skorzystać z pakietu szczepień – apeluje Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.


Niestety gdyński przypadek nie jest jedyną tego typu sytuacją w naszym kraju. Antyszczepionkowcy umawiają się za pośrednictwem mediów społecznościowych w konkretnych miejscach, gdzie odbywają się szczepienia, ubliżają służbie zdrowia i jednocześnie straszą osoby, które przyszły tam, aby w spokoju się zaszczepić.

Dzisiejszej nocy podpalono mobilny punkt szczepień w Zamościu. Zniszczeniu uległo wnętrze i część wyposażenia. Minister zdrowia wyznaczył nagrodę 10 000 zł za wskazanie sprawcy.

Źródło: UM Gdynia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe