Festiwal Ireny Jarockiej w Gdańsku

  • 03.08.2021, 19:22
  • Źródło: UM w Gdańsku
Festiwal Ireny Jarockiej w Gdańsku

Podziel się:

Oceń:

Konkurs wokalny, koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza i pokaz filmowy to atrakcje zbliżającego się Festiwalu Ireny Jarockiej. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 6 sierpnia w Teatrze Leśnym przy ul. Jaśkowa Dolina 45. Bilety w cenie 20 zł będą dostępne przed wydarzeniem w kasie Teatru.

Jednym z celów Festiwalu Ireny Jarockiej jest promowanie młodych wokalistów debiutujących w branży muzycznej. Udział w konkursie wokalnym ma być szansą na zaprezentowanie talentu szerszej publiczności, a ufundowane nagrody wesprą laureatów na początku kariery.

- Ogłoszony konkurs zaskoczył organizatorów. Napłynęły zgłoszenia z kraju i zagranicy. Ostatecznie jury rozpatrzyło 51 zgłoszeń. W składzie jury znaleźli się profesjonaliści: Krystyna Stańko, Krzysztof „Jary” Jaryczewski i Joanna Kraińska. Wysoki poziom spowodował dwukrotne obrady, w wyniku których jury do finału zakwalifikowano trzy laureatki. To Julia Mika z Bytomia, Marzena Matyla z Wrocławia i Julia Lejman z Warszawy. Podczas Festiwalu zostaną ponownie poddane ocenie jury i stoczą bój o Kryształowe Motyle Ireny Jarockiej. Laureatki podczas koncertu przy akompaniamencie grupy muzycznej wykonają po 4 piosenki z repertuaru gwiazdy, w tym każdy kultową piosenkę pt. „Odpływają kawiarenki” – informują organizatorzy Festiwalu.

Nagroda Ireny Jarockiej za popularyzację muzyki

Wyjątkowym punktem wieczoru będzie koncert Alicji Majewskiej, która zaśpiewa swoje największe przeboje przy akompaniamencie Włodzimierza Korcza, kompozytora, pianisty, aranżera, dyrygenta, twórcy wielu przebojów polskich gwiazd. Alicja Majewska, decyzją kapituły złożonej z organizatorów, została uhonorowana specjalną nagrodą dla polskiej wokalistki, która włożyła ogromny wkład w rozwój i popularyzację muzyki i piosenki.

Wydarzenia towarzyszące

Festiwalowi będzie towarzyszyło kino letnie i projekcja filmu fabularnego pt. „Motylem jestem, czyli romans czterdziestolatka” z Ireną Jarocką w roli głównej.

Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli także obejrzeć wystawę pt. Twarze i Piosenki, ze zdjęciami autorstwa Renaty Pajchel, która dokumentowała swoimi zdjęciami postacie największych gwiazd polskiej estrady. Przygotowane będzie także stoisko z wydawnictwami związanymi z Ireną Jarocką. Swoje 3 książki poświęcone piosenkarce będzie prezentować i podpisywać znana publicystka, biografistka, autorka biografii wielu gwiazd - Mariola Pryzwan.

Bilety i transmisja online

Bilety na Festiwal w cenie 20 zł będzie można zakupić tylko i wyłącznie w kasie Teatru Leśnego, która otwarta będzie na 2h przed rozpoczęciem wydarzenia. Ze względu na sytuację epidemiologiczną liczba miejsc jest ograniczona.

Dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć na żywo w koncercie w Teatrze Leśnym, przygotowano transmisję live. Wydarzenie będzie można obejrzeć online na stronie pepe-tv.eu.

Gdańska historia Ireny Jarockiej

Irena Jarocka w młodości i początkach kariery estradowej związana była z Gdańskiem. W latach 1947–1968 mieszkała wraz z rodzicami w gdańskiej dzielnicy Oliwa przy ul. Słonecznej. W Oliwie ukończyła V Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego i aktualnie na terenie szkoły znajduje się ławeczka jej imienia. Również w Oliwie, w pobliżu miejsca, gdzie mieszkała i wychowywała się powstał skwer im. Ireny Jarockiej. Już wkrótce na jego terenie zostanie odsłonięty pomnik artystki.

Organizatorami Festiwalu Ireny Jarockiej są: Miasto Gdańsk, Gdański Archipelag Kultury, GAK Winda i Fundacja Ireny Jarockiej.

Źródło: UM w Gdańsku

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe