Wichury, wiatrołomy i pierwsza pomoc w pociągu. KRONIKA STRAŻACKA 26.07 – 1.08.2021

  • 05.08.2021, 11:12
  • Wawrzyniec Mocny
Wichury, wiatrołomy i pierwsza pomoc w pociągu. KRONIKA STRAŻACKA 26.07… tczewska.pl

Podziel się:

Oceń:

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 26 lipca do 1 sierpnia br. zanotowano łącznie 56 zdarzeń w tym 6 pożarów, 47 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe.

Drzewo pochylone na dach budynku

GM. GNIEW. 28 lipca strażacy podjęli interwencję w Półwsi usuwając drzewo, które zagrażało budynkowi. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przy pomocy żurawia przenośnego usunięto konar drzewa z dachu budynku. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z JRG oraz zastęp z OSP Kolonia Ostrowicka.

 

Poszkodowany w pociągu

TCZEW. 30 lipca zastęp straży przy ul. Dworcowej wsparł kierowniczkę pociągu, która wskazała wagon i miejsce gdzie znajduje się osoba potrzebująca pomocy. Działania straży pożarnej na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego. W zdarzeniu brał udział zastęp z JRG.

 

Znaleziono ciało człowieka

PELPLIN. 1 sierpnia w Pelplinie strażacy ujawnili ciało człowieka w rzece Wierzyca. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wydobyciu ciała na brzeg. W działaniach brały udział 3 zastępy z OSP Pelplin oraz zastęp z JRG.

Więcej na ten temat w głównym materiale wydania.

 

W minionym tygodniu zastępy z Państwowej Straży Pożarnej jak i Ochotniczej Straży Pożarnej 17 razy wyjeżdżały do zdarzeń związanych z przejściem silnego wiatru oraz intensywnych opadów deszczu.

 

Opr. (tomm)/KP PSP Tczew

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe