Śmierć rowerzysty w Redzie

  • 06.08.2021, 08:22
  • Źródło: KWP Gdańsk
Śmierć rowerzysty w Redzie Policja

Podziel się:

Oceń:

W środę (4.08.)policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Redzie na ul. Obwodowej. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do zderzenia samochodu volkswagen z rowerem. Cyklista zmarł po kilku godzinach w szpitalu. Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy będą dokładnie wyjaśniali okoliczności zdarzenia.

W środę 4.08, po godzinie 17:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Redzie na ul. Obwodowej. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do zderzenia samochodu z rowerem. Na miejsce wypadku skierowani zostali policjanci ruchu drogowego, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia przeprowadzili oględziny oraz zajęli się ustalaniem jego okoliczności. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wnika, że 72-letni kierowca volkswagena najprawdopodobniej nie udzielił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście, który prawdopodobnie jechał przejazdem dla rowerów i doszło do zderzenia. 79-letni rowerzysta z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala, w którym zmarł po kilku godzinach.

Mundurowi sprawdzili trzeźwość kierowcy samochodu, był trzeźwy, natomiast rowerzyście, z uwagi na obrażenia, nie można było przeprowadzić badania na miejscu, pobrana została krew do analizy.

Policjanci przypominają i apelują!

Na tragiczne następstwa wypadków drogowych najbardziej narażeni są niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, jakimi są piesi, rowerzyści i motocykliści To właśnie oni w przypadku zderzenia z pojazdem mają niewielkie szanse na uniknięcie poważnych obrażeń. Dlatego należy zachować szczególną ostrożność w obrębie przejść dla pieszych, szkół, przystanków autobusowych i osiedli mieszkaniowych. Nie możemy zapominać, że rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

Źródło: KWP Gdańsk

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe