Terytorialsi z Malborka szkolą się w Holandii

  • 06.08.2021, 10:57
  • Źródło: 7PBOT / Maciej Szalbierz
Terytorialsi z Malborka szkolą się w Holandii

Podziel się:

Oceń:

Pomorscy terytorialsi starają się doskonalić swoje żołnierskie kompetencje również we własnym zakresie, poza działaniami w ramach szkoleń WOT. To właśnie w ramach prywatnej inicjatywy podjętej przez żołnierzy z 71 batalionu lekkiej piechoty w Malborku, od 31 lipca do 8 sierpnia realizują oni w Holandii szkolenie spadochroniarskie.

Organizatorem kursu jest ppor. Tomasz Spych a bierze w nim udział 12 żołnierzy z batalionu z miasta nad Nogatem w tym aż 10 pełniących Terytorialną Służbę Wojskową. Malborscy terytorialsi  na lotnisku Teuge nieopodal historycznego miasta Arnhem oddali 5 skoków desantowych z wysokości 600 metrów w pełnym umundurowaniu z pokładu samolotu Cesna C208. Po trzecim skoku uzyskali tytuł Patchfinder i brązową odznakę zaś po piątym odznakę Dutch Be Wings Holenderskiej Armii Królewskiej.

Żołnierze 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej nie zapomnieli także uczcić pamięć ofiar działań podczas Operacji Market Garden. W mieście Driel terytorialsi złożyli kwiaty pod pomnikiem poległych żołnierzy 1. Brygady Spadochronowej oraz pod popiersiem dowódcy tejże brygady gen. Stanisława Sosabowskiego. Żołnierze zwiedzili również Airborne Museum Hartenstein oraz zapalili znicze na cmentarzu wojennym w Oosterbeek oddając hołd tym, którzy zginęli w ostatnich dniach Operacji Market Garden.

Ambicja i chęć nieustannego doskonalenia się żołnierzy 7 PBOT, również poza wyczerpującymi cyklami szkoleniowymi WOT potwierdza tylko ich odpowiedzialność jaką przyjęli na swoje barki zakładając wojskowy mundur. Dążenie terytorialsów do osiągania jak najwyższych umiejętności wpłynie pozytywnie na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców Pomorza.   

Maciej Szalbierz

7 PBOT

Foto: 7 PBOT

Źródło: 7PBOT / Maciej Szalbierz

Zdjęcia (9)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe