Xiaomi Kite Cup driven by Land Rover – Wielki finał Pucharu i Mistrzostw Polski w kitesurfingu i wingfoilu w Pucku już w ten weekend!

  • 11.08.2021, 10:17
  • Źródło: Maria Krajewska / Public Dialog
Xiaomi Kite Cup driven by Land Rover – Wielki finał Pucharu i Mistrzostw…

Podziel się:

Oceń:

W najbliższy weekend w Pucku zagoszczą najlepsi polscy kitesurferzy. Ostatnie zawody z cyklu Xiaomi Kite Cup driven by Land Rover wyłonią nie tylko nowych Mistrzów Polski w Formule Kite, ale zakończą również Puchar Polski w niezwykle widowiskowej konkurencji, Freestyle. Zawody odbywać się będą w dniach 13, 14 oraz 15 sierpnia.

Ostatni przystanek – Puck

Na wodach Zatoki Puckiej zawodnicy powalczą
o punkty w całym Pucharze Polski w konkurencji Formula Kite oraz Arrows Open, a także zakończą  całosezonowe zmagania we Freestylu. Równolegle odbędzie się konkurencja Wingfoil – tegoroczna nowość na zawodach w Polsce. Wiele wrażeń przyniosą kibicom również zmagania o tytuł Mistrza i Mistrzyni Polski w Formule Kite,
z udziałem bardzo utytułowanych, czołowych polskich zawodników i zawodniczek.

„Po dwóch zmiennych pogodowo, ale rozegranych z sukcesem zawodach w Rewie oraz Krynicy Morskiej, przyszedł czas na emocjonujące zakończenie Xiaomi Kite Cup driven by Land Rover. W finale sezonu spotykamy się w Pucku, gdzie mamy nadzieję podsumować 16-ste zawody Kite Cup, które odbywały się w tym roku w odnowionej formule i z nowymi partnerami” – komentuje Michał Zieliński, wiceprezes PSKite oraz organizator zawodów Xiaomi Kite Cup driven by Land Rover.

Młodzi mistrzowie

Nie trzeba jechać zagranicę, aby podziwiać Mistrzów Świata w kitesurfingu. Od 13 do 15 sierpnia będzie można ich spotkać na terenie Klubu Jachtowego w Pucku (MOKSiR Puck). Tuż przed ostatnimi zawodami w Krynicy Morskiej Polacy sięgnęli bowiem po najwyższe międzynarodowe tytuły. Julia Damasiewicz została Mistrzynią Świata w Formula Kite Junior (kategoria wiekowa do 19 lat), a Jan Koszowski Mistrzem Świata w konkurencji Arrows Open (kategoria wiekowa do lat 17), podczas zawodów które zostały rozegrane we włoskiej Gizzeri.

Nie tylko emocje sportowe

W przerwie miedzy kolejnymi konkurencjami można będzie zapoznać się z najnowszymi produktami Xiaomi, a także wygrać je w organizowanych dla plażowiczów i kibiców konkursach. Fani motoryzacji będą mogli sprawdzić możliwości nowego Land Rover Discovery Sport, i nie tylko, podczas jazd próbnych.

Wspólnie chronimy Bałtyk!

Tak jak wcześniej w Rewie oraz Krynicy Morskiej zawodnicy będą nie tylko zmagać się między sobą, 
ale również liczyć przepłynięte kilometry. Każdy z nich, dzięki otrzymanemu na pierwszych zawodach zegarkowi
Mi Watch Lite, zmierzy przebyty na wodzie dystans. Sponsorzy zawodów przekażą 3 zł za każdy przepłynięty kilometr, na ochronę Bałtyku i działania Fundacji MARE. Dzięki sprzyjającym warunkom wiatrowym podczas wcześniejszych wyścigów, już teraz wiemy, że zawodnik w trakcie jednego wydarzenia przepływał około 70 km! Kończąc cykl Xiaomi Kite Cup driven by Land Rover
w Pucku, dowiemy się jaką kwotę udało się „wypływać” zawodnikom na rzecz Fundacji MARE.

Chęć udział w zawodach będzie można zgłaszać w dniu rozpoczęcia rywalizacji, 13 sierpnia,
w godzinach 8.00 – 9.30 w biurze zawodów na plaży. Zawody zaczynają się o godzinie 10:00, jeśli tylko będą odpowiednie warunki wiatrowe, czyli minimum 7 węzłów.  Nad prawidłowym ich przebiegiem czuwać będzie Polski Związek Kiteboardingu. W Pucku rozdane zostaną nagrody rzeczowe o wartości 24.000 PLN ufundowane przez Xiaomi i Hydrosferę oraz nagrody finansowe o wartości 10.000 PLN.

Mistrzostwa Polski i Puchar Polski w kitesurfingu wspierają także Fundacja Frankor i Fundacja Ander.

Gdzie i kiedy?

  • 13 – 15 sierpnia, PUCK, Puchar Polski i Mistrzostwa Polski w Formule Kite, BIURO ZAWODÓW na terenie MOKSiR Puck w porcie jachtowym, rejestracja zawodników od 8:00 do 9:30

 

XIAOMI KITE CUP driven by LAND ROVER

 

  • ORGANIZATOR: FIRMA EUREKA [email protected] oraz BO SPORT TRAVEL
  • PARTER TYTULARNY: XIAOMI
  • PARTNER GŁÓWNY: LAND ROVER POLSKA
  • PARTNERZY: PZŻ Polski Związek Żeglarski, PZKite Polski Związek Kiteboardingu, PSKite Polskie Stowarzyszenie Kiteboardingu, Hydrosfera – dystrybutor marek North Kiteboarding i Mystic, Miasto PUCK, MOKSiR PUCK, Mieczysław Struk Marszałek Województwa Pomorskiego, Miasto Krynica Morska, Gmina Kosakowo, Rescue, World Sailing Class Associacion, IKA The International Kiteboarding Association, IWSA The International Wing Sports Association, Formula Kite Olympic Kiteboarding, kemping Chałupy 3.

***

O Xiaomi  Xiaomi Corporation została założona w kwietniu 2010 roku. Firma weszła na giełdę w Hong Kongu 9 lipca 2018 (1810.HK). Xiaomi to firma internetowa oferująca smartfony i inteligentne urządzenia podłączone za pośrednictwem platformy „Internetu rzeczy” IoT (Internet of Things). Xiaomi konsekwentnie buduje swój wizerunek w oparciu o relacje z użytkownikami. Firma nieustannie szuka innowacyjnych rozwiązań, stawiając na pierwszym miejscu jakość i wydajność. Xiaomi tworzy produkty dostępne w uczciwych cenach, tak, aby każdy miał możliwość podwyższać komfort swojego życia dzięki technologii. Xiaomi jest obecnie trzecią największą na świecie marką smartfonów, która utworzyła największą platformę IoT dla konsumentów z ponad 289,5 milionami inteligentnych urządzeń, z wyłączeniem smartfonów i laptopów. Obecnie produkty Xiaomi są dostępne w ponad 90 krajach i regionach na całym świecie. W sierpniu 2020 roku marka pojawiła się po raz drugi w rankingu Fortune Global 500 na 422 miejscu. Zajęła również siódmą pozycję w kategorii Internet Services and Retailing. Xiaomi jest częścią składową Hang Seng Index, Hang Seng China Enterprises Index oraz Hang Seng TECH Index.

O LAND ROVER Land Rover to wiodący na świecie producent luksusowych pojazdów z napędem na cztery koła. Swoim klientom oferuje unikatowe połączenie ducha brytyjskości, niezapomnianych wrażeń z jazdy oraz niezrównany dostęp do wiodących, światowych rozwiązań w dziedzinie technologii i zrównoważonego rozwoju. Land Rover to jedyna marka, która łączy w sobie luksus, najwyższy komfort podróżowania oraz niezrównane właściwości terenowe. Samochody Land Rover doskonale sprawdzają się w jeździe po bezdrożach i nieodkrytych szlakach, dając jednocześnie gwarancję bezpieczeństwa i wyjątkowych przeżyć. Land Rover oferuje siedem modeli samochodów, od kultowego i ponadczasowego Defendera, przez wszechstronny SUV Discovery, aż po awangardowy i luksusowy model Range Rover.

Źródło: Maria Krajewska / Public Dialog

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe