Ministerstwo kultury przekaże 400 tys. zł na odbudowę spalonego kościoła w Kasparusie

  • 19.08.2021, 14:57
  • Wawrzyniec Mocny
Ministerstwo kultury przekaże 400 tys. zł na odbudowę spalonego kościoła… Kociewiak.pl/FB

Podziel się:

Oceń:

W nocy z 30 na 31.12.2020 doszczętnie spalił się kościół w Kasparusie w powiecie starogardzkim. Przyczyny nadal nie są znane. Ks. proboszcz apelował o pomoc w odbudowie kościoła, mówiąc: „nie wyobrażam sobie, by nasz kościół nie został odbudowany”. Poseł Kazimierz Smoliński poinformował wczoraj (18 sierpnia), że rząd wesprze odbudowę kościoła kwotą 400 tys. zł.

Pieniądze będą pochodziły z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 

Jak czytamy na profilu posła na Facebook'u:

„Miło mi poinformować, że zgodnie z moją deklaracją jest rządowe wsparcie na odbudowę kościoła p.w. Św. Józefa w Kasparusie, Gmina Osiek! W dniu dzisiejszym parafia na czele z Ks. Proboszczem #DarekRyłko otrzymała z programu Ochrona Zabytków Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu 400 000,00 zł dofinansowania na prace budowlane przy zniszczonej w pożarze świątyni wraz z konserwacją zachowanych ścian zewnętrznych. Bardzo dziękuję za dobrą współpracę Ministrowi Jarosławowi Sellinowi, Wojewodzie Pomorskiemu Dariuszowi Drelichowi i Samorządowcom na czele ze Starostą Starogardzkim Kazimierzem Chyłą.

To pokazuje, że wspólnymi siłami w obliczu tragedii można zrobić znacznie więcej, niebawem poinformuję Państwa o dalszych działaniach w Kasparusie. Tymczasem Księdzu Proboszczowi życzę udanej realizacji inwestycji!” - napisał Kazimierz Smoliński.

 

Przypomnijmy, że po tragedii parafianie od 17 stycznia, dzięki życzliwości sołtysa i strażaków z Kasparusa gromadzili się na mszach świętych w świetlicy wiejskiej. Miejmy nadzieję, że dzięki pomocy rządowej przy finansowaniu świątyni odbudowa nastąpi sprawnie i parafianie będą mogli ponownie przychodzić na msze w godnych warunkach.

 

(tomm)

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe