Gdańszczanka sprzedawała podrobione towary - teraz grozi jej 5 lat więzienia

  • 23.08.2021, 08:09
  • Źródło: KWP Gdańsk
Gdańszczanka sprzedawała podrobione towary - teraz grozi jej 5 lat więzienia Policja

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z nowodworskiej komendy zabezpieczyli odzież i torebki z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Wstępnie oszacowano, że wartość strat na jakie zostali narażeni producenci towarów wynosi nie mniej niż 300 tysięcy złotych. Za obrót podrobionymi towarami o znacznej wartości grozi kara do 5 lat więzienia.

Policjanci kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim pracując nad sprawą wprowadzania do obrotu przedmiotów z bezprawnie wykorzystanymi znakami towarowymi, wpadli na trop mieszkanki Gdańska. Z policyjnych ustaleń wynikało, że kobieta jest właścicielką sklepów, w których sprzedaje odzież i obuwie z podrobionymi znakami towarowymi. Policjanci przeprowadzili kontrolę punktu handlowego, zabezpieczyli odzież, torebki, obuwie z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek.

Obecny przy policyjnych czynnościach biegły wstępnie ocenił, że wartość strat, na jakie narażone zostały firmy, których znaki towarowe wykorzystane zostały do stworzenia podróbek, wyniosła co najmniej 300 tysięcy złotych.

Zgodnie z art. 305 Ustawy Prawo własności przemysłowej, za obrót przedmiotami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi o znacznej wartości grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto sprawca powinien liczyć się z wysoką karą finansową.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe