Około 650 tys. zł dla Gminy Gniew. Będą nowe miejsca dla najmłodszych, odnowione pomieszczenia i sale

  • 23.08.2021, 12:20
  • Wawrzyniec Mocny
Około 650 tys. zł dla Gminy Gniew. Będą nowe miejsca dla najmłodszych,… UMiG Gniew

Podziel się:

Oceń:

Miło nam poinformować, że gmina Gniew pozyskała prawie 650 tys. zł w ramach Działania 3.1. Edukacja przedszkolna, z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020, na duży projekt przedszkolny. Projekt „Innowacyjny przedszkolak” zakłada utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego, wyposażenie nowo adoptowanych pomieszczeń oraz dotychczasowych sal w budynku miejskiego przedszkola.

Planowana jest także reorganizacja przestrzeni dwóch sal w placówce i dostosowanie jej budynku do osób niepełnosprawnych, poprzez zbudowanie podjazdu dla osób poruszających się na wózkach. Dodatkowym działaniem w ramach projektu będzie rozszerzenie oferty zajęć w przedszkolu o zajęcia z robotyki, karate, taneczno-muzyczne i inne, do których realizacji zostaną zakupione m.in. monitory interaktywne, keyboard, laptopy, roboty.

Całkowita wartość projektu wynosi 764 636,09 złotych. Kwota dofinansowania wynosi 649 940,68 złotych.

 

- Rywalizacja o dofinansowanie była bardzo duża, bo w odpowiedzi na konkurs do Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku wpłynęło aż 126 wniosków, na łączną kwotę dofinansowania wynoszącą 182 215 392,86 zł, co stanowi 402,69% dostępnej alokacji. Tym bardziej cieszymy się, że projekt Gminy Gniew został wysoko oceniony i tym samym znalazł się na liście gmin, które otrzymały dofinansowanie. Dzięki pozyskanym środkom, uda nam się zrealizować nowe, innowacyjne pomysły w sferze edukacji przedszkolnej - mówi burmistrz Maciej Czarnecki.

 

UMiG Gniew

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe